Jeff Bezos Yeniden Dünya’nın En Zengin İnsanı İlan Edildi!

Jeff Bezos Yeniden Dünya’nın En Zengin İnsanı İlan Edildi!

Günlerdir hakkında çok fazla ve çok çeşitli haberler yapılan Jeff Bezos bir kez daha Elon Musk’u geçerek Dünya’nın en zengin insanı ünvanına layık oldu.

A+A-

Tesla ile birlikte büyük işler başaran ünlü ve zeki girişimci Elon Musk, Tesla’nın bir önceki gün kapanışını düne göre %2.4’lük bir kayıp ile yaptı.

Elon Musk, Tesla’nın bu kapanışı ile birlikte yeniden Dünya’nın en zengin insanı koltuğunda oturma hakkını elinden kaybetmiş oldu. Geçtiğimiz yıl ve Ocak ayı boyunca Dünya’nın en zengin insanı olarak anılan Jeff Bezos, Tesla’nın vermiş olduğu bu kayıp ile birlikte Elon Musk’un elinden bu ünvanı geri almış oldu.

200 Milyar Dolarlık Kocaman Bir Servet!

2017’den bu yana aralıksız Dünya’nın en zengin insanı ünvanına sahip olan Jeff Bezos, Elon Musk’ın yapmış olduğu bazı uygulamalar ve yeni firmalar ile bu ünvanı Ocak ayında elinden almıştı. Devasa bir yükseliş ile Tesla’yı çok fazla büyüten Musk’ın bu başarısı pekte fazla uzun sürmedi. Tesla’nın vermiş olduğu kayıp ile Elon Musk yeniden bu koltuktan düştü ve Jeff Bezos’a yerini bıraktı. Tesla hisseleri şu anda topalmda 796.22 dolardan işlem görüyor. Bu da haliyle Musk’ın mal varlığı durumunu fazlasıyla sarsmış oluyor. Kıyasıya bir yarış halinde olan Elon Musk ile Jeff Bezos her geçen gün mal varlıklarına kat be kat artış gerçekleştiriyor.