Kamu Bankaları Faizsiz Kredi Vereceğini Açıkladı! 225 bin TL'ye Kadar Sıfır Faizli Kredi!

Kamu Bankaları Faizsiz Kredi Vereceğini Açıkladı! 225 bin TL'ye Kadar Sıfır Faizli Kredi!

Ziraat Bankası ve Halkbank'ın verdiği faizsiz krediler dikkat çekti. Pek çok kişinin üretime katılması ve girişimcilik yapabilmesi adına bu kredilerin verileceği belirtiliyor. Peki sıfır faizli kredi için gerekli şartlar nelerdir? Hayvancılıktan esnaflığa kadar pek çok alanda vatandaş kredi çekebilecek.

A+A-

Kamu bankaları arasında bulunan Ziraat Bankası ve Halkbank vatandaşa yüksek miktarda faizsiz kredi vereceğini açıkladı. Yapılan açıklamalara göre bu kredinin verilme şartlarından biri girişim olarak nitelendirilebilecek işlerden geçiyor. Hayvancılık alanında faaliyet gösterecekler 150 bin TL'lik krediyi faizsiz şekilde alabilecek. Geri ödeme konusunda büyük kolaylık sağlandığı görülüyor. Hangi kamu bankaları sıfır faizli kredi fırsatı sunmakta?

Ziraat Bankası Sıfır Faizli Kredi

Ziraat Bankası faizsiz kredi vererek vatandaşa büyük destek olacak. Eğer yaşadığı maddi sıkıntılardan ötürü köyüne dönmek isteyen olursa, hayvancılık ile uğraşması karşılığında 150 bin TL'lik kredi sahibi olacak. Kredinin faizsiz olan kısmı ise 7 yıl vade ve 1 yıl öteleme için geçerlidir. Aynı zamanda 100 küçükbaş hayvan şartının da karşılanması gerekiyor. Bununla beraber detaylı bilgileri Ziraat Bankası üzerinden öğrenebileceksiniz.

Halkbank'tan Kadın Girişimciye Kredi

Halkbank'ın yanı sıra Bakanlık destekli krediler de veriliyor. Kadın çalışanlara ve ustalık belgesi sahibi olanlara 100 bin TL'lik faizsiz kredi teklif ediliyor. Belgeye sahip olalı en az 1 yıl geçmeli. Bu kredi miktarının 225 bin TL olması için ise esnaf veya zanaatkar olma şartı sunulmakta.

ensonmedya.com