Kamu Personeli Alımları Başladı! Hangi Meslekler İçin Başvuru Yapılabilecek?

Kamu Personeli Alımları Başladı! Hangi Meslekler İçin Başvuru Yapılabilecek?

Memur alımlarıyla ilgili duyuru yapıldı. Binlerce kamu çalışanı alınacağı açıklandı. Peki hangi pozisyonlarda ilanlar verildi? Başvuru şartları ve son başvuru tarihine ilişkin gelişmeleri paylaşıyoruz. Pek çok kişi Ekim ayında gerçekleşmesi beklenen kamu ilanları için harekete geçti. İşte 2021 Eylül - Ekim ayı memur alımları...

A+A-

Kamu personeli alımları düzenli olarak duyuruluyor. Yapılan son duyuruda binlerce alım olacağı vurgulandı. Üstelik meslek çeşidi oldukça fazla. KPSS sınav şartının aranıp aranmadığı merak ediliyor. Kamuda çalışmak isteyenlerin gözü bu ilandaydı. Memur olmak ve yüksek maaşa sahip olmak isteyen yüz binlerce kişi açıklamaları takip ediyor.

Memur Alımı Yapılacak Yerler

Memur alımı için hangi mesleklere ihtiyaç duyuluyor? Personel olarak çalışmak isteyenler Ticaret Bakanlığı, Hakim ve Savcılar Kurulu, GAİB, Tarım Kredi Kooperatifleri, TÜİK, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Merkez Bankası, Milli Eğitim Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı gibi çeşitli kurum ve kuruluşlar üzerinden iş sahibi olabilecek. Memur alımlarının devam ettiği bilgisi verildi.

Başvurularda Son Tarih Ne Zaman?

Kamu personeli alımlarında son tarih kuruma göre değişkenlik göstermektedir. Genel olarak Ekim ayının başları ve ortalarında son bulacak olan başvurular için acele etmelisiniz. Hangi alanda çalışmak istiyorsanız o bölümün resmi internet sitesi üzerinden araştırma yapabilirsiniz. Daha hızlı bilgi edinebilmek adına resmi kurumların binalarına da müracaat edebilirsiniz.