Karadeniz Müziğinin Usta İsmi Hayatını Kaybetti! Ayhan Alptekin Sonsuzluğa uğurlandı…

Karadeniz Müziğinin Usta İsmi Hayatını Kaybetti! Ayhan Alptekin Sonsuzluğa uğurlandı…

Karadeniz müzikleri ile tanınan ünlü sanatçı Ayhan Alptekin vefat etti. Ünlü şarkıcıya daha önce beyin tümörü tanısı koyulmuş ve tedavi altına alınmıştı. En son alınan bilgiye göre Alptekin tedavi gördüğü hastanede yaşamının yitirdi. Peki Ayhan Alptekin kimdir? Kaç yaşında öldü? Sevenlerine arkasında neler bıraktı…

A+A-

 

Karadeniz ve Rize’nin sevilen sanatçısı 58 yaşında tedavi gördüğü hastanede vefat etti. 10 aydır bu hastalık ile uğraşan usta sanatçı İstanbul’da ve Rize’de tedavi görmüştü. Evli ve 4 çocuk babası olduğu bilinen Ayhan Alptekin sevenlerini ve ailesini derin bir acı içinde bıraktı. Karadeniz türküleri denildiği zaman akla ilk gelenler arasında olan Alptekin yarın memleketi olan Rize’de toprağa verilecek. Peki Ayhan Alptekin kimdi?

Ayhan Alptekin Kimdir?

Çocuk yaşta melodika ve mandolin çalmaya başlayarak müzik hayatına giriş yapmıştır.  Daha sonra müzik kariyerine Grup Yıldızları kurarak devam etti. Grubu ile birlikte düğünlerde ve toplantılarda sahne aldılar. Gitmiş olduğu askerde kanun, bağlama ve org ile müziğine devam eden usta isim daha sonra 1993 yılında Lazca müzik ve anonim destanlarla birlikte ilk kasetini çıkardı. Mamuli adında yapım şirketi olan Ayhan Karadeniz şarkılarının usta isimlerinden birisidir.

Ayhan Alptekin’den Geri Kalanlar…

Başarılı şarkıcının Gelme, Oy Nana, Şahlandı Karadeniz, Ah Ulan Ah, Hülya, Hey Gidi Gönül, Çona, Karadeniz Tavernası 1, Karadeniz Tavernası 2 gibi albümleri sevenleri için bıraktığı bir hediye oldu. Ayhan Alptekin’in vefatı müzik piyasasında da büyük yankı yarattı.

Etiketler :