Kış Beraberinde Yeni Zamlar Getirdi! Elektrik ve Doğalgaza Büyük Zamlar..

Kış Beraberinde Yeni Zamlar Getirdi! Elektrik ve Doğalgaza Büyük Zamlar..

Kışın gelmesiyle beraber vatandaşlarımızın doğalgaz kullanımı artmaya başladı. Doğalgaz kullanımıyla beraber gelen faturalarda vatandaşlara maddi olarak büyük problemler yaşatıyor. Havaların soğumasının ardından doğalgaza hatta elektriğe de yeni zamlar geldi.

A+A-

Kışın gelmesiyle vatandaşlarımız soğuk havalardan korunmak için doğalgaz kullanmaya başladı. Doğalgaz kullanmaya başlayan vatandaşlarımız, gelen faturalar yüzünden maddi olarak zor günler geçiriyor. Her ne kadar geçtiğimiz günlerde gelen zamlardan sonra yeni bir zam gelmeyeceği düşünülse de, beklenmeyen bir şekilde yeni zamlar geldi.

Doğalgaza beklenmeyen bir zam daha...

Son gelen bilgilere göre elektrik ve doğalgaza beklenmedik bir zam daha geldi. Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ’in Kasım ayına ilişkin olarak paylaştığı tarife tablosu yayımlandı. Paylaşılan bilgilere göre, doğal gazda mesken tarifesi ücreti sabit kalırken, sanayi abonelerine yüzde 48, elektrik üretim amaçlı tarifeye de tam yüzde 46 zama gidilmiş oldu. Doğalgaza son olarak Ekim ortasında bir zam daha gelmişti.

Doğalgaza bundan sonra yeni zam gelir mi?

Doğalgaza yeni zammın gelip gelmeyeceği konusunda herhangi bir tahmin yok. Bu yüzden kesin bir şey söylemek mümkün olmuyor.