Kısa Çalışma Ödeneklerine Zam Geliyor mu? Açıklama Geldi

Kısa Çalışma Ödeneklerine Zam Geliyor mu? Açıklama Geldi

Bakanık açıkladı: Pandemi nedeni ile insanların işlerinden olması, birçok insanın maddi sıkıntı çekmesine neden oldu. Bu bakımdan devletin uyguladığı bazı sosyal politikalar gereği kısa çalışma ödeneği dönemi başladı.

A+A-

Pandemi nedeni ile insanların işlerinden olması, birçok insanın maddi sıkıntı çekmesine neden oldu. Bu bakımdan devletin uyguladığı bazı sosyal politikalar gereği kısa çalışma ödeneği dönemi başladı. Aylardır verilmekte olan kısa çalışma ödenekleri sayesinde vatandaşlar parasızlık gibi önemli sorunlara karşı devlet desteği altında yaşamına devam ediyor. Ancak son zamanlarda ortaya atılan ve gerçekliği de merak edilen kısa çalışma ödeneği zam konusuyla ilgili yeni gelişmeler yaşanmakta.

2021 yılında verilmeye devam edilen kısa çalışma ödeneklerine zam gelecek mi? Zam haberi bir yana Ocak ayı ödemelerinin ne zaman yapılacağı da merak konusu haline geldi. Şubat'ın kaçıncı günü kısa çalışma ödeneklerinin yatacağını merak eden vatandaşlar soluğu internette alıyor. Bakanlığın yapmış olduğu açıklama sonucu ise 5 Şubat tarihi işaret edildi. Bu tarihte ödemelerin yapılması bekleniyor.

Kısa Çalışma Ödeneklerine Zam Yapılır mı?

Kısa çalışma ödeneklerine 2021 yılının başlarında bir zam yapılmıştı. 2020 yılında başlatılan bu ödemeye gelen zam ile en düşük kısa çalışma ödeneği 2146 TL oldu. Üst limitin ise 5366 TL olarak belirlendiğini belirtelim. İş yerlerinin koronavirüs nedeni ile daha fazla çalışamaması veya işçilerin ücretlerini ödeyememesi durumuna karşılık olarak kısa çalışma ödenekleri getirilmişti. Başvuru yapan vatandaşlara ise bu konuda ödemeler sağlanmakta. Ödemelerin bir süre daha devam edeceği belirtiliyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.