Kızılcık Şerbeti Dizisi: Alkolsüz Kolonya Sahnesi İzleyicileri Tepkisiyle Karşılaştı

Kızılcık Şerbeti Dizisi: Alkolsüz Kolonya Sahnesi İzleyicileri Tepkisiyle Karşılaştı

Kızılcık Şerbeti dizisi, alkolsüz kolonya sahnesi ile yeniden gündeme geldi. İzleyiciler, muhafazakar kesimin yanlış ve cahil olarak gösterilmesine tepki gösterdi.

A+A-

Dizi dünyasında birçok tartışma yaratan Kızılcık Şerbeti, alkolsüz kolonya sahnesi ile gündeme geldi. Barış Kılıç, Evrim Alasya, Settar Tanrıöğen, Sıla Türkoğlu, Sibel Taşçıoğlu, Doğukan Güngör ve Müjde Uzman'ın başrollerinde yer aldığı dizi, Melis Civelek tarafından yazıldı ve Ketche tarafından yönetildi. Zorla imam nikahı sahnesi ile tepki çeken dizi, bu sefer alkolsüz kolonya sahnesi ile izleyicilerin tepkisini çekti.

Dizide, misafirlerin ellerine kolonya dökülürken, kolonyanın alkollü olup olmadığı tartışılıyor. Oyunculardan biri, "Tüm kolonyalar alkollü olmuyor mu zaten?" diye cevap veriyor. Bunun üzerine "Yok alkolsüzü de var" denilince, Doğa karakteri alkolün zararlarını sorguluyor ve oyuncu da alkolün dinimizde haram olduğunu belirtiyor. Ancak, diğer bir oyuncu "alkolsüz kolonya" sözünü duyunca "biz de sipariş etmiştik ama henüz gelmedi, içine tuz bastık alkolü sıfırladık" şeklinde cevap veriyor.

Bu sahne sosyal medyada büyük tepki çekti. İzleyiciler, "Muhafazakar bir ailede büyüdüm, böyle saçma bir şey görmedim", "Neden muhafazakar insanlar cahil gösteriliyor, böyle saçma bir şey olabilir mi?", "Abartılı bir sahne olmuş", "Muhafazakar insanları bu şekilde tuhaf günahlar uydurarak toksik göstermekle ne elde ediliyor" şeklinde tepki gösterdi.

Sonuç olarak, Kızılcık Şerbeti dizisi, yine tartışmaların odağına oturdu. Alkolsüz kolonya sahnesi, izleyicilerin tepkisini çekerek, muhafazakar kesimin yanlış ve cahil olarak gösterilmesine neden oldu. Dizinin yapım ekibi, bu tepkilere karşı nasıl bir açıklama yapacak merak konusu.