Kredi Kartı Borçları Erteleniyor! Hangi Bankalar Kredi Borçlarını 6 Ay Erteleyecek?

Kredi Kartı Borçları Erteleniyor! Hangi Bankalar Kredi Borçlarını 6 Ay Erteleyecek?

Kredi borcunuz var ise ve ertelemeyi düşünüyorsanız iki önemli banka bunun için hizmet vermekte. Kredi kartı borçlarında işletmelere ve vatandaşlara nefes olan bankalar açıklandı. 6 ay boyunda borcunuzu erteleyebilirsiniz. Kredi ertelemek için ne yapılması gerekiyor? İşte kredi borcu erteleyen bankalar...

A+A-

Kredi borcu bulunan vatandaşlara müjdeli haber verildi. Borcunuzu ertelemek istiyorsanız bu konuda ne yapmanız gerektiğinden bahsedeceğiz. Akbank ve Garanti BBVA'nın sunduğu kampanyalardan biri de borç erteleme üzerine. Eğer borcunuzun ertelenmesini istiyorsanız bazı adımları uygulamanız gerekiyor. 6 ay borç erteleyebilirsiniz. Pandemi nedeniyle zorluk çekenlerin başvurduğu bir yöntem olarak bilinmekte.

Akbank Borç Erteleme

Akbank ile borç ertelemeyi düşünenler, kredi kartı borçlarını Eylül 2021'e kadar erteleyebilecek. Ayrıca, alışveriş faizlerinden gelen borçlar ise 2021 Ekim ayına dek geçerli olacak. Erteleme işlemini Akbank mobil uygulaması üzerinden gerçekleştirebileceksiniz. Uygulamayı telefonunuza indirerek işlemleri rahatça gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti BBVA Borç Erteleme

Garanti BBVA borç erteleme sistemi ise ticari işletmelerde düzenli şekilde işlemektedir. Ticari işletmeler, çektikleri kredinin ana parasını 6 ay erteleyebilir. Böylelikle bu süre zarfında kredi ödemeleri konusunda rahat edeceklerdir. 6 ayın sonunda, nakit durumuna göre aylık olarak nasıl bir ödeme yapılacağına karar verilecek. Kredi kartı veya çekilen kredi üzerinden yapılan ertelemeler, vatandaşa destek olabiliyor. Ancak erteleme sürecini iyi değerlendiremeyenler ekstra faizden başka bir şeyle karşılaşamayabilir.