KYK Burs ve Kredileri Toplu ve Zamlı Olarak Ay Başında Hesaplara Yatacak! KYK Burs Ücreti ve Kredisi Ne Kadar Oldu?

KYK Burs ve Kredileri Toplu ve Zamlı Olarak Ay Başında Hesaplara Yatacak! KYK Burs Ücreti ve Kredisi Ne Kadar Oldu?

Mersin Yenişehir Belediyesi, 2023-2024 öğretim yılında tam burslu eğitim desteği sağlıyor! KYK'nın artan burs ve kredileriyle birleşerek öğrencilere maddi destek sunan belediye, 29 Aralık'a kadar başvuruları kabul ediyor. Yararlanmak için "yenisehir.bel.tr" adresini ziyaret edin!

A+A-

Her ay düzenli olarak öğrencilere burs ve kredi sağlayan Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarına göre, önümüzdeki yıldan itibaren ödemeleri 2000 TL seviyesine çıkaracak. Bu gelişme, öğrencilere verilen maddi destekleri artırarak, eğitim hayatlarını kolaylaştıracak.

enflasyon-artiyor-kagit-para-artiyor-1007717-5.jpg

Belediyelerden Eğitim Desteği: Mersin Yenişehir Belediyesi Öğrencilere Büyük Destek

Mersin Yenişehir Belediyesi, eğitim desteği projeleri kapsamında önemli bir adım attı. Yenişehir’de ikamet eden öğrencilere, Türkiye'de yerleşik devlet üniversiteleri ve yüksek okulları ile Türkiye ve KKTC'de yerleşik vakıf üniversitelerinin bölümlerini tam burslu kazananlara eğitim desteği sunulacak.

Eğitim Desteği Miktarları

  • Dört yıllık ve üzeri bölümlere kayıt yaptıran öğrencilere 6500 TL
  • İki yıllık önlisans bölümlerine kazanan öğrencilere 3000 TL eğitim desteği ödemesi yapılacak.

para-001.jpg

Başvuru Detayları

Eğitim desteğinden yararlanmak isteyen öğrenciler için başvuru süreci oldukça basit. Başvurular, 29 Aralık Cuma günü mesai bitimine kadar devam edecek. Başvuru aşamaları şu şekildedir:

  1. Başvuru "yenisehir.bel.tr" web sayfası üzerinden gerçekleştirilecek.
  2. Öğrenci Belgesi ve son altı aydır Yenişehir'de ikamet edildiğini gösteren "Tarihçeli Yerleşim Yeri Bilgileri Raporu" belgeleri gereklidir.
  3. Başvuru ekranında TC Kimlik Numarası, Doğum Tarihi, Telefon Numarası ve öğrenci adına açılan banka IBAN bilgisi eksiksiz doldurulmalıdır.

Son başvuru tarihi 29 ARALIK 2023 Cuma günü mesai bitimine kadar geçerlidir. Eğitim desteği için başvurularınızı zamanında tamamlayarak, maddi destekten yararlanma fırsatını kaçırmayın!