Maaşlara Zam Geliyor! Memur ve Emekli Maaşları Ne Kadar Olacak?

Maaşlara Zam Geliyor! Memur ve Emekli Maaşları Ne Kadar Olacak?

Yapılacak olan zam memur ve emeklileri de ilgilendiriyor. 3600 ek gösterge ile ilgili son dakika açıklaması geldi. İşte haberin tüm ayrıntıları...

A+A-

 

Alınan bilgiye göre memur ve memur emeklisini ilgilendiren gelişme yüzleri sonunda güldürdü. Öğretmen, polis, hemşire, din görevlileri dahil birçok meslek grubunu ilgilendiren 3600 ek gösterge hakkındaki detaylar belli oldu.
3600 Ek Gösterge Gündeme Geldi
Alınan bilgiler neticesinde 3600 ek göstergenin emekli maaşları ve tazminatları doğrudan etkileyecek. Ayrıca Yıllardır kamu çalışanları kendilerine bu hakkın verilmesi için sürekli uğraşıyordu. 3600 Ek Gösterge ile maaşlar yüzde 30-40 bir artış söz konusu olacak. Zamlardan
Kimler Yararlanıyor?
3600 ek gösterge ile ilgili son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Kamudaki personel sistematiği içerisinde ek gösterge sistematiği dikkate alınarak tüm kamu çalışanları bu göstergeden yararlanacak. Ayrıca polis, hemşire, din görevlileri dahil birçok meslek grubunu kapsayacak olan 3600 ek gösterge birçok çalışma meslek grubunun yüzünü de güldürdü.
Düzenleme ile memurların ekonomik iyileşmesine katkı sağlarken maaş artışı unvan, hizmet sınıfı ve derecelere göre farklılık gösteriyor. Bunun dışında emekli aylığı, ikramiyeleri 2200’ün altı, 2200 ve 3000 ek göstergeye göre hesaplanacaktır. Müfettişler, uzmanlar, şube müdürleri, daire başkanları, genel müdür yardımcılarına yönelik de düzenlemeler gelecek.