Mart Ayında Kafeler ve Restoranlar Açılabilir! Ankara Kulisi Bu Konuyu Konuşuyor!

Mart Ayında Kafeler ve Restoranlar Açılabilir! Ankara Kulisi Bu Konuyu Konuşuyor!

Pandeminin hayatımıza girişi ile birlikte kafeler ve restoranlarda bazı kısıtlamalar uygulanmıştı.

A+A-

İlk önce tedbir amaçlı sadece maske ile girebildiğimiz bu ortamlar daha sonrasında tamamen kapanmıştı ve son olarak ta bu gibi yerlerin paket servis yapabileceği konusunda yeni kararlar alınmıştı. Alınan yeni bir karara göre yani bazı duyumlara göre Ankara Kulisinde şu anda Mart ayında kafeler ve restoranların açılması gerektiği konuşuluyor.

Aralık ayından bu yana uygulanan Covid-19 kısıtlamaları Mart ayı ile birlikte son bulacak gibi görünse de şu anda Ankara taraflı yapılmış resmi bir açıklama bulunmuyor. Sağlık Bakanlığı ve Bilim kurulunun alacağı yeni karar ile birlikte belki de kafeler ve restoranlar açılabilir.

Her Şey Vakaların Seyrine Bağlı! Artış Yaşanırsa Açılmayabilir!

Diğer ülkelerden ülkemize giriş yapan mutasyonlu virüs tekrardan bizlerin hayatlarını zor duruma sokmuş var olan kısıtlamaların bir tık daha arttırılmasına neden olmuştu. Fakat zorda kalan esnaf için her türlü imkanı düşünen hükümet, kafelerin %30’luk kısmının açılabileceği ve mekanlarda oturma süresinin en fazla 45 dakika ile sınırlandırabileceğini içeren birkaç adım atabilir diye bazı söylentiler çeşitli kaynaklardan veriliyor.

Aynı zamanda YÖK taraflı bir gelişme de yaşanabilir. Üniversiteler konusunda yeni bir adım atılarak üniversitelerin de kısa bir süre sonra açılması bekleniyor. İlerleyen günlerde bu konular için resmi bir açıklama beklenmekte.