Masterchef Jürisi Somer Şef'ten Acı Haber! 22.5 Yıl Hapsi İsteniyor!

Masterchef Jürisi Somer Şef'ten Acı Haber! 22.5 Yıl Hapsi İsteniyor!

Ünlü şef Somer Sivrioğlu'nun restoranında meydana gelen bahçe duvarı çökmesiyle ilgili dava başladı. Olayda bir kişi hayatını kaybetti, bir kişi yaralandı. Davanın gelişmeleri merakla bekleniyor. Güvenlik önemlidir, benzer olayların yaşanmaması için önlemler alınmalıdır.

A+A-

Beşiktaş'ta ünlü şef Somer Sivrioğlu'na ait restoranın bahçe duvarının bakım ve onarımının yapılmaması iddiasıyla meydana gelen çökme sonucunda bir kişi hayatını kaybetmiş, bir kişi ise yaralanmıştı. Şef Somer Sivrioğlu, yargılandığı davada 22.5 yıl hapis cezası istemiyle karşı karşıya kalmıştır.

Olayın Detayları ve Davanın Açılması

İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada, restoranın sahipleri Mehmet Levent Kula, Sevinç Kula, Gülay Kula, Sakine Öçal ve tarafların avukatları hazır bulundu. Mahkemede yapılan savunmalarda, sanık Mehmet Levent Kula, restoranın tek katlı olduğunu ve buranın kendisine miras yoluyla geçtiğini belirtti. Kula, 1979 yılında rahmetli dedesi tarafından yapılan bir kira sözleşmesi olduğunu ve o tarihten beri aynı kiracının olduğunu ifade etti. İstinat duvarının durumu hakkında bilgisi olmadığını ve duvarın yapım ve onarım tarihini bilmediğini belirtti. Ancak, yaşanan ölümlü kazadan dolayı üzgün olduğunu ve pişmanlık duyduğunu dile getirdi.

Sanık Sakine Öçal ise Yalova'da yaşadığını ve babasının 50 yıl önce kiraya verdiğini, kendilerine sadece kira geliri olduğunu söyledi. Öçal, suçsuz olduklarını ve beraat talep ettiğini ifade etti. Diğer sanık Sevinç Kula ise duvar hakkında bilgi sahibi olmadığını ve kiracıların herhangi bir tamir talebinde bulunmadığını belirtti. Sanığın avukatı ise istinat duvarının yıllar içinde değişikliklere uğradığını ve duvarın Beşiktaş Belediyesi'nin sorumluluğunda olduğunu savundu. Belediyenin duvarla ilgili bilgilendirilmediğini ve kaldırımla duvar arasında boşluk bırakıldığını belirtti.

Tutuklu Yargılanma Talebi ve Ara Karar

Müşteki avukatı Nisa Serin, duvarın yıkılmasında hem yapı sahiplerinin hem de kiracıların yüksek oranda kusurlu olduklarını düşündüklerini ifade etti. Özellikle kiracıların doğrudan ilgili ve kusurlu olduklarını belirtti ve meydana gelen vahim sonucu göz önünde bulundurarak, Somer Sivrioğlu da dahil olmak üzere kiracı sanıkların tutuklu yargılanmalarını talep ettiklerini söyledi. Mahkeme heyeti, Somer Sivrioğlu, Kazım Evirgen ve Kadri Berk Cemal'in avukatlarına müvekkillerini hazır etmeleri için süre verilmesine ve eksik hususların giderilmesine hükmetti. Duruşmayı erteledi.

Ünlü şef Somer Sivrioğlu'nun restoranında meydana gelen bahçe duvarı çökmesiyle ilgili davada yaşanan gelişmeler merakla beklenmektedir. Davanın seyri ve alınacak kararlar, kamuoyu tarafından yakından takip edilmektedir. Gelişmeler oldukça sizlere aktarmaya devam edeceğiz.