Meteoroloji İl İl uyardı! 8 İlde kar yağışı bekleniyor..

Meteoroloji İl İl uyardı! 8 İlde kar yağışı bekleniyor..

Hafta sonu meteoroloji müdürlüğü üç bölgemize ardı ardına uyarılarda bulundu. Güneydoğu Anadolu'da 11 ilde şiddetli yağış, Doğu Anadolu'da 8 ilde kar, Marmara'da ise fırtına bekleniyor.

A+A-

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan uyarıya göre, yarın Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Batı Akdeniz ve Güney Ege kıyılarında yağmur, bazı bölgelerde ise yağışlı hava bekleniyor. bulutlu. 8 ilde kar bekleniyor Erzurum ve Erzinkan, Muş, Bingöl, Tunceli ve Bitlis yaylaları ile Van'ın güneyi ve batısı ile Hakkari'nin kuzeyi yakınlarında karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışı, diğer yerlerde ise yağmur ve sağanak yağışlı olacak.

Güneydoğu duş uyarısı Şanlıurfa, Diyarbakır, Şırnak, Batman, Siirt ve Bitlis bölgeleri, Adıyaman'ın doğusu, Elazığ'ın güney ve doğusu, Muş ve Bingöl güneyi ve Mardin'in kuzeyinde kuvvetli yerel yağış bekleniyor. Olası olumsuz etkilere karşı dikkatli olunması gerekmektedir.

Marmara bölgesi fırtınaya teslim edilecek Gece ve sabah saatlerinde güney Marmara, İç Ege Denizi, İç Anadolu'nun kuzey ve doğu kesimleri ile Karadeniz'in iç kesimlerinde pus oluşması bekleniyor. Sıcaklıkların kıyı kesimlerde 1-3 derece, diğer bölgelerde ise daha yüksek olması bekleniyor. Rüzgarların doğu ve güneydoğu yönlerden iç ve doğu, diğer yerlerde kuzeydoğu yönlerden esmesi, Marmara Denizi ve Marmara bölgesinin batısı, Çanakkale yakınlarında yer yer orta ve kuvvetli fırtınalar, yer yer de kısa süreli fırtınalar bekleniyor.

Etiketler : ,