Meteoroloji Türkiye Geneli Tüm İlleri Son Dakika Olarak Uyardı

Meteoroloji Türkiye Geneli Tüm İlleri Son Dakika Olarak Uyardı

Meteoroloji'nin açıklamaları neticesinde hangi şehirlerde yağış gerçekleşecek öğrenildi. Toplamda 60'a yakın şehrin hava durumunda yağmur olacak. Bu hafta başlayacak yağmurların ne zaman biteceği merak ediliyor. Güncel hava durumunda neler yaşanacağı haberimizde.

A+A-

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden gelen açıklamada yağışlarla ilgili güncel gelişmelere yer verildi. Pek çok şehirde yağış riski bulunuyor. Yaz ayının sona ermesiyle hava durumunda da değişiklik yaşanacak. Peki MGM, hangi şehirler için uyarıda bulundu? Özellikle de sel ve çeşitli afetler için önceden vatandaşları uyaran kurum, yağmur yağacağına dair yaptığı duyuru ile gündeme geldi. Yağış yağacak şehirler tek tek açıklandı. Yağışların oranı ise merak edildi. Hafta boyu etkisini göstereceği belirtilirken, önümüzdeki hafta devam edip etmeyeceği de araştırılıyor.

Hangi Şehirlerde Yağış Var?

Yağmur yağacak şehirlerin Trabzon, Artvin, Rize, Giresun, Ordu, Sinop, Kastamonu, Bolu, Karabük, Bartın, Sakarya, Bilecik, İstanbul, Bursa ve Zonguldak'ta yağışlar görülecek. Haftanın ilk günleri yağışla geçecek. MGM'ye göre Pazartesi ve Salı yağışların birden artacağı ancak esas etkisinin Perşembe ve Cuma göstereceği biliniyor.

Yağışlar Kaç Gün Sürecek?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yağışların şiddeti ve kaç gün süreceğiyle ilgili tahminlerde de bulundu. Bu hafta bitmesi başlayıp bitmesi beklenen yağışların ortalama şiddette yağması bekleniyor. Ancak Karadeniz Bölgesi civarında yağışların şiddeti konusunda farklı sonuçlar elde edilebilir. Vatandaşın her halükârda dikkatli olması ve önlemini alması gerektiği belirtiliyor.

Etiketler : ,