Meteoroloji Uzmanları Sağanak Yağış ve Fırtına İçin Tarih Verdi! "O Gün Dışarı Çıkmayın" Uyarısı Geldi

Meteoroloji Uzmanları Sağanak Yağış ve Fırtına İçin Tarih Verdi! "O Gün Dışarı Çıkmayın" Uyarısı Geldi

1 Ekim 2023 Türkiye Hava Durumu: Yağışlı ve fırtınalı bir gün! Şemsiyelerinizi hazır tutun, çünkü pek çok bölgede sağanak yağışlar ve kuvvetli rüzgarlar bekleniyor. Güncel hava durumu bilgileri için takipte kalın!

A+A-

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre Türkiye'nin genelinde hava durumu şu şekildedir:

yagmur-001.jpg

Marmara Bölgesi

 • Marmara bölgesinin doğu kesimleri parçalı ve çok bulutlu olarak başlıyor. Bu bölgelerde yerel sağanak yağışlar ve gök gürültüleri bekleniyor. Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde yoğun yağışlar olabilir.

Ege Bölgesi

 • Ege bölgesi parçalı ve çok bulutlu, yerel sağanak yağışlar ve gök gürültüleri ile etkilenecektir. Afyonkarahisar, Denizli, İzmir ve Muğla'da yağışlar görülecektir.

Akdeniz Bölgesi

 • Akdeniz bölgesi parçalı ve çok bulutlu olacak. Adana, Antalya, Hatay ve Mersin çevrelerinde kuvvetli yağışlar beklenmektedir.

İç Anadolu Bölgesi

 • İç Anadolu bölgesi genelinde parçalı ve çok bulutlu hava hakim olacak. Bu bölgede yerel sağanak yağışlar ve gök gürültüleri görülecektir. Ankara, Eskişehir, Konya ve Sivas gibi illerde yağışlar etkili olacaktır.

Batı Karadeniz Bölgesi

 • Batı Karadeniz bölgesi parçalı ve çok bulutlu bir gün geçirecek. Bolu, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde yer yer yoğun sağanak yağışlar olabilir.

yagmur-002.jpg

Orta ve Doğu Karadeniz Bölgesi

 • Orta Karadeniz'de sağanak yağışlar kuvvetli olacakken, Doğu Karadeniz kıyıları ile Ordu çevrelerinde şiddetli yağışlar görülecektir. Amasya, Samsun, Tokat ve Trabzon gibi illerde yağışlar etkili olacaktır.

Doğu Anadolu Bölgesi

 • Doğu Anadolu bölgesi parçalı ve çok bulutlu bir hava bekliyor. Erzincan, Tunceli, Elazığ, Bingöl, Muş ve Bitlis çevrelerinde yer yer kuvvetli yağışlar görülecektir.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi

 • Güneydoğu Anadolu bölgesinde Şanlıurfa dışında yerel sağanak yağışlar ve gök gürültüleri etkili olacaktır. Diyarbakır, Batman, Siirt, Gaziantep, Siirt ve Şanlıurfa'da yağışlar beklenmektedir.

Hava Sıcaklıkları

 • Türkiye'nin iç ve doğu kesimlerinde sıcaklıklar 3 ila 5 derece azalacak, diğer bölgelerde ise önemli bir değişiklik olmayacaktır.

yagmurr-002.jpg

Rüzgar Durumu

 • Kuzey kesimlerde kuzey yönlerden hafif, güney kesimlerde ise güney yönlerden hafif rüzgarlar esmesi bekleniyor. Yağış anında yer yer kuvvetli rüzgarlar olabilir.

Önemli Notlar

 • Yağışların şiddetli olabileceği bölgelerde sel, su baskını, heyelan, yıldırım gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Hava durumu raporuna göre, 1 Ekim 2023 tarihinde Türkiye genelinde hava koşullarına dikkat etmek önemlidir. Güncel hava durumu bilgilerini takip etmek ve gerekli önlemleri almak herkesin güvenliği için önemlidir.