Meteoroloji Uzmanlarından ve AFAD'dan Peş Peşe Kar Fırtınası Uyarısı! Bu Gece Bembeyaz Olacak

Meteoroloji Uzmanlarından ve AFAD'dan Peş Peşe Kar Fırtınası Uyarısı! Bu Gece Bembeyaz Olacak

Türkiye genelinde etkili olan olumsuz hava koşulları, Meteoroloji'nin uyarılarına yol açtı. Marmara, Kuzey Ege ve Batı Karadeniz'de güçlü fırtına beklenirken, Kıyı Ege'de sağanak yağış öngörülüyor. İstanbul, İzmir ve birçok ilde okullar tatil edild

A+A-

Türkiye genelinde yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni bir uyarıda bulundu. Bugün öğle saatlerinden itibaren Marmara ve Kuzey Ege ile Batı Karadeniz'de güney yönlerden kuvvetli ve fırtına şeklinde esen rüzgarlar bekleniyor. Kıyı Ege'de öğleden sonra sağanak yağış ve gök gürültülü sağanak yaşanması öngörülüyor. Yağışların İzmir, Aydın, Muğla ve Manisa çevreleriyle Balıkesir'in batı ve güney ilçelerinde yerel olarak kuvvetli, İzmir ve Muğla'nın kıyı kesimlerinde ise yer yer çok kuvvetli olabileceği tahmin ediliyor.

karr-014.jpg

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü, Bodrum-Antalya Kaş arasındaki denizlerde fırtına uyarısı yaparak balıkçılar ve denizcileri tedbirli olmaya çağırdı.

Ülke genelinde parçalı ve çok bulutlu bir hava beklenirken, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz kıyıları ile Samsun çevrelerinde yağmur ve sağanak, İç Ege'nin yüksek kesimleri, Batı Karadeniz'in iç bölgeleri, Sivas ve Çankırı çevreleri ile Ankara'nın kuzey ve doğu ilçelerinde karla karışık yağmur ve kar yağışları bekleniyor.

karrrr-003.jpg

Kıyı Ege ve Kırklareli çevreleri ile İstanbul'un Avrupa Yakası'nda yağışların kuvvetli olması bekleniyor. Bu durum sel, su baskını, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara neden olabilir. Ayrıca, doğu kesimlerde bu sabah saatlerinde yer yer pus ve sis görülebilir.

Erzurum Valiliği, olumsuz hava şartları nedeniyle Aziziye, Palandöken ve Yakutiye ilçelerine bağlı ilk ve orta dereceli okullar ile özel eğitim kurumlarında, 28 Kasım 2023 Salı günü eğitime bir gün süreyle ara verildiğini açıkladı.