Meteoroloji Yaz Mevsiminin Geldiğini Duyurdu! Bu Sıcaklıklarda Dışarı Çıkamayacaksınız!

Meteoroloji Yaz Mevsiminin Geldiğini Duyurdu! Bu Sıcaklıklarda Dışarı Çıkamayacaksınız!

Yaz mevsimine yaklaşılmasıyla birlikte sıcaklıklar aldı başını gitti. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden gelen açıklama ile birlikte sıcaklıkların artacağı öğrenildi. 40 dereceye kadar çıkacak hava durumuyla birlikte İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirlerde hava durumu nasıl?

A+A-

Meteoroloji, yaptığı açıklama ile dikkatleri üzerine çekti. MGM'den gelen açıklama doğrultusunda pek çok kişi güncel hava durumunu merak ediyordu. Şimdi ise İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyükşehirlerdeki son durum gözler önüne serildi. İşte sıcaklığa dair son detaylar ve güncel hava derecesi haberimizde yer alıyor.

Sıcaklıklar Kasıp Kavuracak!

Sıcaklıklar o kadar çok artacak ki 33 dereceye kadar artması bekleniyor. İstanbul'da 37 dereceyi görecek olan hava, İzmir'de ise 37 dereceye çıkacak. Aydın şehrinde ise 40 dereceyi bulacağı belirtiliyor. Ankara'da 32 derecelik hava ise şaşırtacak. Elbette nem oranının da etkili olacağını belirtelim. Çünkü insanların hissedeceği sıcaklık da oldukça önemli.

Yağışlar Bekleniyor!

Bugün, ülkenin çeşitli yerlerinde yerel yağışların beklendiğini belirtelim. Yer yer sağanak olabileceği de biliniyor.  Kocaeli, Sakarya, Çankırı, Karabük, Bolu, Düzce, Tokat, Gümüşhane, Bayburt çevreleri başta olmak üzere İstanbul Anadolu tarafında da etkisini gösterecek. Gök gürültülü yağışların gün içerisinde sık sık meydana gelebileceği iletildi.