Meteoroloji'den Fırtınalı Uyarı! Bu Şehirlerde Yaşayanlar Hava Durumuna Dikkat!

Meteoroloji'den Fırtınalı Uyarı! Bu Şehirlerde Yaşayanlar Hava Durumuna Dikkat!

Meteoroloji'den gelen duyuru sonrasında sarı kod uyarısı yapılan şehirler ortaya çıktı. Bu noktada vatandaşlara dikkatli olunması gerektiği çağrısında bulunuldu. Hava durumunda fırtınanın olduğu belirtildi.

A+A-

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumu tahmin raporuna ilişkin bilgiler yayınlandı. Hangi şehirler fırtınadan etkilenecek?

Meteroloji Genel Müdürlüğü'nün tahmin raporunda şu ifadeler yer aldı: ”Ülkemiz genelinin parçalı ve az bulutlu, kuzey ve doğu kesimlerinin yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Bartın, Karabük, Kastamonu ve Sinop çevreleri ile Şanlıurfa’nın doğu çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, Erzurum, Bingöl, Muş, Bitlis ve Van çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Marmara ile iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis bekleniyor.”

Hava sıcaklığının batı bölgeleri ile güneydoğu kesimlerinde iki ila beş derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, altı ili (Antalya, Mersin, Karaman, Adana, Osmaniye ve Kahramanmaraş) ‘sarı kod’la uyardı. Ayrıca MGM, bu bölgelerde kuvvetli fırtınaya karşı hazırlıklı olunması çağrısı yaptı.