Meteoroloji'den Nisan Ayı Uyarısı Geldi! Çok Kuvvetli Geliyor..

Meteoroloji'den Nisan Ayı Uyarısı Geldi! Çok Kuvvetli Geliyor..

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Türkiye'nin geneli için aralıklı yağış uyarısında bulundu. Ayrıca Marmara'nın güneybatısında fırtına beklendiğini açıklayarak, uyarılar yaptı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü yurdun batı bölgelerinde yağışın etkili olacağını açıkladı.

A+A-

Meteoroloji Müdürlüğü ardından yağışların, kıyılarda yağmur ve sağanak şeklinde olacağını belirtti. Özellikle yer yer gök gürültülü sağanak yağışa karşı vatandaşa uyarılarda bulundu. Meteoroloji bu gece ve yarın sabah saatlerinde iç ve yüksek kesimlerde karla karışık yağmur bekliyor.

Kuvvetli Yağışa Karşı Meteorolojiden Uyarı

Kuvvetli yağışa karşı meteorolojiden uyarı. Yağışlar yarın itibariyle Osmaniye, Adana'nın kuzeyi ve Hatay'da etkili olacak. İç Anadolu Bölgesi'nin çok bulutlu ve genelinin aralıklı yağmur, gece saatlerinde kuzeybatı kesimlerinin yer yer yağmurlu, yüksek kesimlerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve yarın sabah saatlerinde kuzeydoğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Çığ Tehlikesine Karşı Uyarılar Geldi

Çığ tehlikesine karşı uyarılar geldi. Bunun dışında Orta Karadeniz, Bayburt ve Gümüşhane çevrelerinin yarın itibarı ile aralıklı yağışa maruz kalacağını bildirdi. Öte yandan Iğdır, Kars ve Van dışında bölge geneli yağışlı havaya uyanacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yağışların genellikle karla karışık yağmur şeklinde olacağını bildirdi. Bunun dışında yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde de yağışların gelmesi bekleniyor. Meteoroloji Müdürlüğü yarın sabah ve gece saatlerinde don ve buzlanma olayına karşı da vatandaşı uyardı. Doğu bölgelerin yüksek kesimlerinde çığ oluşma riskinin bulunduğunu aksetti.

Etiketler : ,