Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan Açıklama Geldi! Okullar Hangi Tarihte Açılıyor…

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan Açıklama Geldi! Okullar Hangi Tarihte Açılıyor…

Salgın neden ile uzun bir süredir online olarak devam eden okullar açılmak için gün sayıyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okulların açılması için tarih verdi. Canlı yayında soruları cevaplayan Selçuk hangi konularda özellikle dikkat edilmesi istedi. Okullar ne zaman açılıyor sorusu ise bu canlı yayınla birlikte cevap buldu.

A+A-

Son 2 senedir yoğun bir şekilde mücadele ettiğimiz koronavirüs salgını her şeyi etkilediği gibi en çokta eğitim sistemimiz etkiledi. Uzun bir süredir televizyonlar ve internet üzerinden dersler yapılmaya devam ediyor. Yüz yüze eğitimin yerini tutmayan online eğitim öğrencileri ve velileri zorluyor. Yeni Eğitim ve Öğretim yılı hakkında konuşan Bakan Selçuk bakın neler söyledi.

Okullar Ne Zaman Açılıyor…

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Anadolu medyası ile ortak yayınlanan canlı yayına katıldı. Bu canlı yayında eğitim en ince ayrıntısına kadar ele alındı. Gündemin en merak edilen sorusu ise okulların ne zaman açılacak olması oldu. Soruları cevaplayan Selçuk okulları 6 Eylül gibi açmak istedikleri söyledi.

 Okullar 6 Eylül’de Açılıyor!

Ziya Selçuk, okulların açılması için herkesin üstüne düşen görev ve sorumluluklarını yerine getirmesi gerektiğinin üstünü çizdi. Daha sonra Bayram’da dikkatli olunmasını ve vaka sayısının yükselmemesi gerektiğini dile getirdi. Sözlerine, “Bunu çocuklarımızın, bu ülkenin geleceği için, bu ülkenin çocuklarının ruh sağlığı için yapalım” dedi. Telafi dersleri hakkında ise öğrencilerin yeteneklerini keşfetmelerini sağladığını söyledi.