Motorine İndirim mi Geliyor? Resmi Açıklama Yapıldı!

Motorine İndirim mi Geliyor? Resmi Açıklama Yapıldı!

Brent petrolün 121 dolardan 110 dolara gerilemesinin ardından gözler motorine çevrildi. Alınan bilgiye göre motorinin Türkiye'deki litre fiyatında 1 lira 55 kuruşluk indirim uygulandı. İşte haberin tüm detayları...

A+A-

Rusya ve Ukrayna savaşı ekonomiyi de setinden etkiledi. Alınan bilgiler neticesinde motorin fiyatlarında da indirime gidildi. Ayrıca petrolün varili 110 dolara kadar düşerken motorinin Türkiye'deki litre fiyatında 1 lira 55 kuruşluk indirim uygulandı.

Motorin Fiyatlarına İndirim Uygulandı

Petrol en son Rusya ve Ukrayna Savaşı'ndan dolayı 121 dolara kadar çıktı. Bunun ardından petrolün varili 110 dolara kadar düştü. Ayrıca motorinin litre fiyatı, İstanbul'da 23,64 liradan 22,09 liraya, Ankara'da ve İzmir'de 23,72 liradan 22,17 lira oldu. Bu durum vatandaşı da bir hayli memnun etti. Fiyatların düşme medeni ise covid 19 dışında Çin'e bağlandı. Çin'in Şangay kentinde sokağa çıkma yasağının devreye alınmasının etkili olduğu söyleniyor. Bunun ardından dünyanın petrol devi Çin'de Kovid-19 vakaları karşısında alınan tedbirlerin de fiyatları başladığı biliniyor. Akaryakıt zammı tüm dünyayı derinden etkiledi. Motorinde yapılan indirim tarifesi ise vatandaşı sevindirdi. Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan savaş dünyayı etkilerken zamlı tarifenin ardından indirime gidilmesi vatandaşın yüzünü güldürdü.