Nüfus Cüzdanını Değiştirmemiş Olanlar Dikkat! Nüfus Cüzdanları Nasıl, Ne Zaman Değiştirilir…

Nüfus Cüzdanını Değiştirmemiş Olanlar Dikkat! Nüfus Cüzdanları Nasıl, Ne Zaman Değiştirilir…

Müjdeli haber İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan geldi. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık her şey vatandaşın işini kolaylaştırmayı hedefleyerek yapılıyor. Yaptığı açıklamada Nüfus işlemlerinin artık daha da kolaylaştığını söyledi. Yeni şeflikler sayesinde artık işlemler daha hızlı gerçekleştirilecek. Haberin detayları…

A+A-

Yapılan açıklamalara göre TC Kimlik kartı şifre işlemleri, adres beyanı, kimlik kartına sürücü belgesi yükleme, randevu işlemi gibi işlemleri sistemde güncel fotoğraflarının bulunması durumunda kendi kimlik kartlarının yenileme işlemini gerçekleştirebilecekleri gündeme geldi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylunun verdiği bu haber vatandaşın çok işine yarayacak.

"Nüfus'ta işler, her gün daha da kolaylaşıyor"

Nüfus Proje Değerlendirmesi Toplantısına katılan Süleyman Soylu e-Devlet uygulamasını örnek vererek her geçen dün daha fazla işlemin internet üzerinden gerçekleştirildiğinin dile getirdi. Aynı zamanda Kamunun en büyük projesi olan Nüfus Dijital Arşiv Projesinin hayata geçirildiğini söyledi. Ankara-Batı Adliyesi ile KPS entegrasyonu üzerinde dijital belge paylaşımı ile testlere başlanıldığını söyledi.

Artık Nüfus Müdürlüklerine Gitmeye Gerek Yok!

Yeni sistemi tanıtan Süleyman Soylu Ağustos ayından itibaren 15 yaşından küçük çocuklarının velilerinin talebi üzerine Nüfus Müdürlüklerini gitmeden kimlik başvurusu yapabileceklerini söyledi. 3 aya kadar ise modern bir nüfus dairesini hayatımıza dahil edeceklerini söyledi. Bu sadece birçok işler saniyeler içinde gerçekleştirilebilecek. Bu sistemin ise tek şartı bulunmaktadır sistem üzerinde güncel bir fotoğraf bulundurulmasıdır. Merakla beklenen uygulama vatandaşın çok işine yarayacak gibi duruyor.