Nusret Gökçe FIFA Engeline Takıldı! Kupaya Dokunması Tepki Çekmişti!

Nusret Gökçe FIFA Engeline Takıldı! Kupaya Dokunması Tepki Çekmişti!

Nusret'in FIFA ile ticari anlaşması olmamasına rağmen stada nasıl girdiği merak edildi. Üstelik kupaya da dokunmasıyla FIFA'nın radarına takıldı. Şimdi ise Nusret Gökçe'ye kıyak mı geçildiği sorusu gündemdeki yerini koruyor.

A+A-

Nusret Gökçe, restoranları ve yaptığı şovlarla tanınıyor. Ünlü ismin Dünya Kupası kutlamalarına katılma şekli tepki çekmişti. Lionel Messi'yi de rahatsız ettiği öne sürülmüştü.

Dünyaca ünlü restoren sahibi Nusret Gökçe'nin Arjantin Milli Takımı'nın Dünya Kupası sevincine ortak olması Lionel Messi'nin başarısı kadar çok konuşuldu.

 

TORPİL Mİ YAPILDI?

 

Nusret'in sahaya girip futbolcuları sıkıştırması ayrı bir tartışma konusu olurken, akreditasyon kartını nasıl aldığı sert suçlamalar doğurdu. FIFA Başkanı Gianni Infantino da topun ağzında.

 

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

 

Sky Sports'taki habere göre; FIFA'nın komitesi Nusret'in Dünya Kupası finali sonrası sahaya inip kupa kaldırmasıyla alakalı soruşturma başlattı.

 

KURALLAR ÇİĞNENDİ

 

Nusret, kupaya dokunarak bile FIFA kurallarını çiğnemiş oldu. FIFA'nın Dünya Kupası kuralı, "Mevcut Dünya Kupası tasarımı 1974 yılına uzanıyor. Dünyanın en tanınmış spor sembollerinden biri ve paha biçilmez bir simge olarak, orijinal FIFA Dünya Kupası yalnızca galipler, eski galipler ve devlet başkanları tarafından dokunulup tutulabilir" şeklinde.

 


"DAVET DE EDİLMEDİ"

 

Sky Sports'taki haber ise şu şekilde: "FIFA, Salt Bae lakaplı şefin Dünya Kupası finalinden sonra sahaya nasıl girdiği ile ilgili soruşturma başlattı. Kendisinin FIFA ile bir ticari ilişkisi yok. Infantino tarafından da davet edilmedi. Girmesine izin veren personel ceza alacak."