PUBG Mobile’de Hile Açanlar Uzaklaştırıldı! İşte detaylar..

PUBG Mobile’de Hile Açanlar Uzaklaştırıldı! İşte detaylar..

PUBG Mobile’de bir süredir devam etmekte olan hile furyası sonlanacak gibi duruyor. Tencent’in yaptığı açıklamada pek çok kullanıcının oyundan banlandığı belirtildi.

A+A-

PUBG Mobile’de bir süredir devam etmekte olan hile furyası sonlanacak gibi duruyor. Tencent’in yaptığı açıklamada pek çok kullanıcının oyundan banlandığı belirtildi. Yaşanan gelişmeyle ilgili bir görsel de paylaşan Tencent, banlanan kullanıcıların hangi tarz hile kullandığına kadar detaylı bir grafik sundu. Böylelikle kullanıcılar şirketin aktif olarak yapmakta olduğu değişimi yakından takip edebilme fırsatı buldu.

PUBG Mobile’den Kaç Kişi Banlandı?

PUBG Mobile oyununda hile kullanan ve çeşitli ihlallerde bulunan oyuncular banlandı. 1,2 milyon kadar oyuncunun uzaklaştırıldığı açıklandı. Bu sayının beklenenden fazla olması oyunu hileler yüzünden bırakanları harekete geçirdi. Artık aktiflik bakımından daha fazla tercih edilecek oyunla ilgili sürpriz gelişmeler yaşanıyor.

Şu an için oyunu oynayanların yalnızca %2’lik kısmına tekabül eden bu sayı, hilecilerin bir nebze de olsa oyundan silindiğine işaret ediyor. Eğer bu tarz katı önlemler devam ederse yakın zamanda PUBG Mobile’nin birkaç sene önceki yükselişinin benzer bir şeklini tekrar görebiliriz. 2017’li yıllardan itibaren çok fazla sevilen ve milyonlarca insanın telefonuna kurarak oynadığı oyun, zaman içerisinde popülaritesini hileler ve çeşitli nedenlerle kaybetmişti. Ancak şu saatten sonra her şeyin daha da iyi olacağı vurgulanıyor.