PYBS 2021 Tarihler Açıklandı! Öğrencilere Son Kez Uyarı Geldi..

PYBS 2021 Tarihler Açıklandı! Öğrencilere Son Kez Uyarı Geldi..

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen Parasız Yatılılık Bursluluk Sınavları bu yılda birçok öğrencinin katılımıyla gerçekleşecek. Bakanlık merakla beklenen sınav tarihini sonunda açıkladı. İşte sınav tarihi ve tüm detaylar...

A+A-

Normalde nisan ayında gerçekleşmesi planlanan PYBS yani Parasız Yatılılık Bursluluk Sınavları içerisinde bulunduğumuz koronavirüs pandemisi yüzünden ertelenmiş ve hangi tarihe alındığı şimdiye kadar paylaşılmamıştı. Birçok öğrenci sınavın ne zaman olacağını merakla beklerken, bir taraftan da Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yeni açıklama geldi. Merakla beklenen soru yanıt bulmuş oldu.

PYBS 2021 sınavı ne zaman gerçekleşecek ?

PYBS 2021 sınavlarının ne zaman olacağı artık kesinleşti. Sınavların koronavirüs pandemisinin azalmasıyla beraber 5 Eylül tarihinde gerçekleşmesine karar verildi. Yani sınav başvurusu onaylanan bütün öğrenciler bu tarihte sınavlarına girebilecek. Eğer koronavirüs vakaları yeniden artmazsa sınav kesinlikle belirtilen tarihte gerçekleşecek.

PYBS sınavına nasıl katılım sağlanabilir ?

PYBS sınavına katılmak isteyen öğrenciler öncelikle Nisan ayına kadar olan başvuruları tamamlamış ve sonrasında da bu başvurularını onaylatmış olmaları gerekiyor. Öğrencilerin başvuruları okul müdürlükleri tarafından onaylandıysa sınav zamanı verilecek giriş belgesiyle beraber hiçbir problem yaşamadan sınava katılabilirsiniz. Bu tarihe kadar başvurmadıysanız veya başvurunuzu onaylatmadıysanız, sınava girme hakkınız bulunmuyor. Bu yüzden herhangi bir yere danışmanıza ve başvurmanıza gerek yok.