Resmi Açıklama Geldi! Her Öğrenciye 750 TL Ödeme Yapılacak! Öğrenci Başvuru Detayları Burada..

Resmi Açıklama Geldi! Her Öğrenciye 750 TL Ödeme Yapılacak! Öğrenci Başvuru Detayları Burada..

Eğitim hayatına devam eden öğrencilere ulaşım desteği sağlanmaktadır. İlk, orta ve üniversite öğrencilerinin hesaplarına yardım olarak 750 TL aktarılıyor. Mali Yardım Departmanı tarafından 400.000 öğrencinin yararlanacağına dair resmi duyuru geldi. işte haberin detyaları..

A+A-

Öğrencilere ödenecek 750 TL'lik yardım parasıyla birlikte başvuru şartları da sıralandı. İlköğretim, ortaöğretim ve yükseköğretim öğrencilerine sağlanan yardımlara bir yenisi eklendi. Eğer başvuru yaparsanız ulaşım adı altında para yardımına sahip olabilirsiniz.

3535493-600x314.jpg

750 TL Ulaşım Desteği Açıklaması

Öğrenciler için 750 TL'lik ulaşım desteği ödenecek. Bu doğrultuda eğer başvuru yaparsanız başvurunuz incelenecek. Bununla beraber  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı gerekli duyuruyu yaptı. Bakan Derya Yanık, toplamda 400 bin öğrencinin bu ödemeden faydalanacağının altını çizdi.

Başvurular Nereye Yapılacak?

Eğitim görmekte olan kişilere yapılacak 750 TL'lik ulaşım parası için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına başvuruda bulunmanız gerekiyor. Farklı şehirlerde okuyan öğrencilerin ailelerine ulaşımının sağlanması için destekte bulunulacak. Ödemeler için harcanan toplam bütçe ise 300 milyon TL olarak belirlendi. Bu bütçe öğrencilere ulaşım yardımı adı altında bölüştürülecek.