Roman Vatandaşlardan Çığ Gibi Tepki Yağdı! RTÜK Üç Kuruş'u Yayından Kaldıracak..

Roman Vatandaşlardan Çığ Gibi Tepki Yağdı! RTÜK Üç Kuruş'u Yayından Kaldıracak..

Show TV ekranlarında yayınlanan Üç Kuruş dizisine Roman vatandaşlarımızdan çok büyük tepki geldi. Git gide çığ gibi büyüyen tepkiler sonrasında RTÜK'ten Üç Kuruş dizisini yayından apar topar kaldırılması istendi.

A+A-

Show TV ekranlarında yayınlanmaya henüz yeni başlayan Üç Kuruş dizisi pazartesi akşamları evlere konuk olmaya devam ediyor. Sevilen dizinin yayın hayatına başlamasının ardından daha bir ay bile geçmedi. Ama dizi şimdiden büyük bir polemiğe sebep oldu. Roman vatandaşlardan diziye çok ağır tepkiler geldi.

Roman vatandaşlardan büyük tepki! Üç Kuruş'u yerden yere vurdular..

Dizide romanların ayrımcılığa maruz kaldığını belirten Roman Derneklerinden toplu bir açıklama geldi. Açıklamada;  " Türkiye'deki hiçbir topluma yapılamayacak, bir Kürt, bir Alevi, bir Çerkez ve diğer vatandaşlara yapılamayacak hiçbir şeyin Romanlara yapılamayacağını burada Roman kardeşlerimizle, vekillerimizle beraber göstermek için buradayız. Bu dizinin de takipçisi olacağız ifadeleri kullanıldı.

RTÜK, Üç Kuruş dizisini yayından kaldırabilir..

RTÜK gelen bu büyük tepkilerin ardından Üç Kuruş dizisi hakkında yayından kaldırma kararı alabilir. Dizi her ne kadar reyting bakımından çok iyi bir durumda olsa ve büyük bir hayran kitlesine de sahip olsa da RTÜK'ün gelen bunca tepkiye sessiz kalmayacağı tahmin ediliyor. Dizi her an yayından kaldırılabilir.