RTÜK Bu Kez Çocuklar İçin Devreye Girdi! O Programların Fişi Çekildi..

RTÜK Bu Kez Çocuklar İçin Devreye Girdi! O Programların Fişi Çekildi..

Radyo Televizyon Üst Kurulu tarafından haftalardır birçok diziye ağır cezalar kesilmeye başlamıştı. RTÜK şimdide dizilerden sonra bazı programlara el attı. Çocukları olumsuz etkilediği için birçok program büyük cezalar yolda.

A+A-

RTÜK son olarak Show TV ekranlarında yayınlanan Üç Kuruş dizisine ağır cezalar vermişti. Dizide yayınlanan birçok sahne kurum tarafından yanlış görüldüğü için bu tür cezalar kesildi. Cezaların sebepleri açıklandıktan sonra, seyircilerin birçoğu kararı yanlış bulurken, haklı bulanların sayısı da epey fazlaydı. Şimdi ise dizilerden sonra o programlara çeşitli cezalar yolda.

RTÜK tarafından o programlara ağır cezalar verilecek!

Gündüz kuşağı programları Diyanet - SEN'in talebiyle RTÜK'e şikayet edildi. Kurumun Genel Başkanı Nuri Ünal, programların daha yakından takip edilmesi gerektiği ve çeki düzen verilmesinin şart olduğunu ekledi. DNA testleriyle çocuklarının kendisine ait olmadığını öğrenen ebeveynler ve çok daha fazlasının Türk izleyicisine zarar verebileceğinin altını çizdi.

O programların kaldırılması isteniyor...

Özellikle sosyal medyada bu tür programların kaldırılmasını isteyen birçok vatandaşımız bulunuyor. Bu tür programların başta çocuklar olmak üzere herkese kötü bir şekilde etki ettiğini belirten sosyal medya kullanıcılarının sayısı her geçen gün artıyor. Bu tür programların akıbeti ise hala tam olarak belli değil.

Etiketler :