Sağlık Bakanı Fahrettin Koca İstifa mı Ediyor? Açıklama geldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca İstifa mı Ediyor? Açıklama geldi

Sosyal medya platformlarında yer alan iddialara göre Sağlık Bakanı olan Fahrettin Koca İstifa edecek! Özellikle sosyal ağlar üzerinden gezinen iddiaya göre Sağlık Bakanın istifa ettiği söyleniyor. Cumhurbaşkanına istifasını vereceği konuşulan Sağlık Bakanının bu kararı verip vermediği merak ediliyor!

A+A-

Bugün sosyal medyada yer alan iddialı gündemi sarsmaya başladı. Bu iddiaya göre Sağlık Bakanının istifa edeceği konuşuluyor! Ortaya atılan iddiaya göre Sağlık Bakanı olan Fahrettin Koca; Cumhurbaşkanından affını isteyecek! Sosyal medyaya gör Koca’nın istifasını hazırladığını ve bunu Cumhurbaşkanı ile paylaşacağını ifade ediliyor. Kısa süre içerisinde bu haber sosyal medyayı meşgul etmeye başladı!

Sağlık Bakanı İstifa Mı Edecek?

Geçtiğimiz hafta Emin Saraç’ın cenaze merasiminde ortaya çıkan görüntülerden dolayı Sağlık Bakanının eleştirildiği biliniyor. Cenazede sosyal mesafenin hiçe sayılması olumsuz yorumlara da neden olmuştu. Özellikle sosyal medya platformunda bu görüntüler yoğun bir şekilde eleştirilmişti. Daha sonraki süreçte ise Sağlık Bakanı yaşanan görüntüden dolayı üzgün olduğunu ifade etmişti.

Öte yandan Sağlık Bakanı olan Fahrettin Koca’nın özür dilemesi, özellikle hükümette rahatsızlık oluşturduğu iddia edildi. Bu kapsamda hükümetin içerisinden birisini Fahrettin Koca’ya Cumhurbaşkanının yanında özür dilmesinin uygun olmadığını söylediği de iddia ediliyor. Sağlık Bakanının ise kendisine bu şekilde konuşan kişiye zaten istifa ediyorum, tarzında bir ifade kullandığı ifade ediliyor. Söz konusu iddia sosyal medya platformunda yoğun bir şekilde gündemde kaldı!

Etiketler :