Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Resmi Olarak Açıkladı! 20Bin Personel Alımı Yapacaklar!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Resmi Olarak Açıkladı! 20Bin Personel Alımı Yapacaklar!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı açıklama ile sürekli ve sözleşmeli işçi alımını duyurdu. Dolayısıyla başvuruların nasıl yapılacağı merak edildi. Hangi mesleklerde alımlar gerçekleşecek? İŞKUR üzerinden yapılacak başvurular ve sağlık personeli alımına ilişkin merak edilenler haberimizde...

A+A-

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık personeli alımı müjdesi verdi. Twitter hesabından yaptığı açıklamada hangi mesleklerden alımların yapılacağı da belli oldu .10 bin sözleşmeli 10 bin kadrolu toplamda 20 bin sağlık personeli alımı gerçekleştirilecek. Başvuru şartlarına ilişkin detayları da sizlerle paylaşacağız.

Kimler Alınacak?

Yapılan açıklama doğrultusunda kaç kişinin alınacağıyla birlikte meslek pozisyon bilgisi de verildi. Böylelikle kimlerin başvuru yapabileceği ortaya çıktı. KPSS puanı ile alımların yapılacak olmasından ötürü puan ve sıralama büyük öneme sahip. 5.175 Hemşire, 800 Ebe ve 3.293 Sağlık Teknisyeni/ Sağlık Teknikeri olmak üzere Psikolog, Sosyal Çalışmacı, Biyolog, Odyolog, Çocuk Gelişimcisi, Diyetisyen, Fizyoterapist, İş ve Uğraşı Terapisti, Dil ve Konuşma Terapisti, Perfüzyonist ve Sağlık Fizikçisi alımı gerçekleştirilecek.

Başvurular Ne Zaman?

Sürekli işçi alımı başvurularının 15 Mart'tan 22 Mart'a kadar süreceği belirtiliyor. İŞKUR üzerinden başvurunuzu gerçekleştirebileceksiniz. Üstelik Fahrettin Koca'nın yapacağı açıklama doğrultusunda çeşitli detaylar da paylaşılabilir..