Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan Önemli Açıklamalar! Vaka Sayısının En çok Arttığı 5 İl…

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan Önemli Açıklamalar! Vaka Sayısının En çok Arttığı 5 İl…

Sağılık Bakanı Fahrettin Koca Kovid-19 salgılı ile ilgili çok önemli açıklamalar yaptı. Delta varyantlı vaka sayısından büyük yükseliş yaşandığına dikkat çekti. Aşının zorunlu olup olmayacağı hakkında açıklamalarda bulunan Koca bakın neler söyledi. Özellikle vaka sayıları şu 5 ilde arttı…

A+A-

Beştepe’de gazetecilerinin sorularını cevaplayan Koca özellikle Delta varyantlı vaka sayısının ülkemizde hızlı bir şekilde yayılmaya başladığının üstünü çekti. Daha sonra aşı zorunlu olur mu? Sorusu bakan Koca’ya yöneltildi. Fahrettin Koca şu an için aşının zorunlu olması gibi bir durumun söz konusu olmadığı daha çok insanları ikna etmeye çalıştıklarını söyledi. Açıklamalarında vatandaşı ikna etmek için her yöntemi denediklerini üstünü çizdi.

Delta Varyantı Artıyor…

Koca şimdiye kadar herkesin en az bir doz aşı yaptırmış olmasını tavsiye ediyor çünkü yeni varyant ülkemizde 36 ilde görülmeye başlandı. Delta Plus ise üç ilde görüldü.  Durum kötüye giderken Fahrettin Koca vaka seviyelerinde beklenilen düşüşü elde edemediklerini söyledi. Özellikle Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde aşılamanın çok az olduğunu o bölgelerde daha yoğun bir şekilde aşılama yapmalarının gerektiğini söyledi.

Vaka Sayılarının Arttığı 5 İl…

Sağlık Bakanı’nın yapmış olduğu açıklamaya göre geçen haftaki veriler ile bu haftaki veriler karşılaştırıldığında 5 ilimizde özellikle vaka sayısında büyük artış yaşandı. Bu illerimiz Siirt, Ağrı, Hakkari, Antalya ve Van oldu. Fahrettin Koca hiç zaman kaybetmeden bir an önce vatandaşların aşılarını yaptırmasını istedi.

Etiketler :