Serdar Ortaç'ın Kardeşinin Ölümüne Rağmen Klip Çekimine Devam Etmesi Eleştirilere Neden Oldu'

Serdar Ortaç'ın Kardeşinin Ölümüne Rağmen Klip Çekimine Devam Etmesi Eleştirilere Neden Oldu'

Serdar Ortaç'ın, kardeşi Serkan Ortaç'ın ölümü sonrası klibe devam etmesi bazı eleştirilere neden oldu. Ortaç, ailesinin kaybıyla başa çıkmak için müziğe sarıldığını açıkladı.

A+A-

Türk pop müziği sanatçısı Serdar Ortaç, kardeşi Serkan Ortaç'ın ölümü sonrası kısa bir süre sonra klip çekimine devam etti. Cenazede ayakta durmakta güçlük çeken Ortaç, bu hareketiyle eleştirilerin hedefi oldu. Ancak Ortaç, "Benim babam öldüğünde de ertesi gün konsere gitmiştim. Şimdi de kardeşimi kaybettim. Ne yapabilirim ki hayat bu" diyerek kararının arkasında durdu.

serdar-ortac-ve-kardesi-serkan-ortac.jpg

Serdar Ortaç ve Kardeşi Serkan Ortaç

Serdar Ortaç, Türk müzik endüstrisinde özellikle 2000'li yılların başından itibaren kendine sağlam bir yer edinmiş bir sanatçıdır. Ancak kardeşi Serkan Ortaç'ın ölümü, Ortaç'ı yıkacak kadar büyük bir kayıptı. Serkan Ortaç, yaklaşık bir yıldır hastanede enfeksiyon tedavisi görüyordu.

Serdar Ortaç, kardeşi ölmeden önce onunla 6 kez klip çekimi yapacaklarına dair anlaşmıştı. Ancak kardeşinin ölümü nedeniyle çekimler ertelenmişti. Serkan Ortaç'ın ölümünden kısa bir süre sonra, Serdar Ortaç klip çekimine devam etti.

Serdar Ortaç'ın Açıklamaları

Serdar Ortaç'ın klip çekimine devam etmesi, bazı eleştirilere neden oldu. Ancak Ortaç, "Benim babam öldüğünde de ertesi gün konsere gitmiştim. Şimdi de kardeşimi kaybettim. Ne yapabilirim ki hayat bu" diyerek kararının arkasında durdu.

Ortaç, ayrıca "Ben 40 değil 400 gün yas tutarım. Bas gitaristimi de trafik kazasında kaybettim. O da ailemdi. Kardeşim dört, beş senedir yatıyordu, ben kendimi hazırlamıştım. Eşi, çocukları, annem ve hepimiz için çok zor. Hepimiz bir gün öleceğiz" diyerek kendini savundu.