SGK'dan Müjde 2.840 TL Ödeme Yapılacak

SGK'dan Müjde 2.840 TL Ödeme Yapılacak

Hükümet tarafından yapılan açıklamada yüzbinlerce kişiye ödeme yapılacağı açıklandı. SGK tarafından yapılacak olan ödeme ile ilgili ayrıntılar ve başvuru şartları paylaşıldı. SGK tarafından 2 Bin 840 TL. olarak yapılacak bu ödemede şartlar nelerdir ve başvuru nereye yapılacak?

A+A-

SGK’nın yapacağı ödemeler farklı alanlarda yapılıyor. Bu ödemeler ilgili kişilerin hesaplarına yatacak. Kadınların hesabına yapılacak ödemeler bakıcı desteği ve diğer destek ödemeleri olacak. Kadınların çalışma hayatını sürdürebilmesi adına yapılan destek ödemeleri bulunuyor. Bu ödemelerden yararlanmak isteyen kadınların başvuruda bulunması gerekiyor. Bu başvuruda bulunmayan kadınlar için destek programı oluşturulamadığı belirtildi.

Kadınlara Bakıcı Desteği Olarak Ne Kadar Ödeme Yapılıyor

SGK tarafından yapılacak olan bakıcı desteği konusunda açıklamalarda bulunuldu. Yapılan açıklamada çalışan ve çalışmaya başlamak isteyen kadınların bakıcı desteği konusunda başvuruda bulunmaları isteniyor. Avrupa Birliği tarafından desteklenen bu ödemeler Ankara, İstanbul, İzmir2de yaşayan kadınlara veriliyor. 0-24 aylık çocuğu bulunan anneler için bu destek sağlanıyor.

Kadınlar için verilecek olan bakıcı desteğinde hem çalışan annenin çalışmaya devam etmesi desteklenmekte hem de bakıcı olarak çalışan kadının sigortasının yapılması amaçlanıyor. Bu destek ödemeleri geçen yıl 300 Euro olarak ödenirken bu yıl bu ödemenin 325 Euro olarak ödeneceği açıklandı. Bu ödeme özel gereksinimleri olan çocuklar için ise 350 Euro olarak yapılacak.

Bakıcı desteği almak isteyen 0-2 yaş arasında çocuğu bulunan kadınların bu desteği alabilmek için SGK'nın internet sitesinden e-devlet şifresi ile başvuruda bulunmaları gerekiyor.

Etiketler :