Sıla ve Ahmet Kural Davası Sonuçlandı! Bakın Davanın Sonucu Ne Oldu…

Sıla ve Ahmet Kural Davası Sonuçlandı! Bakın Davanın Sonucu Ne Oldu…

Bir zamanlar sosyal medyayı yaşadıkları ilişki ile kasıp kavuran Sıla ve Ahmet Kuran çifti aşkları kadar ayrılıkları ile de gündeme bomba gibi düşmüştür. Sıla, Ahmet Kural’ın kendisine şiddet uyguladığını iddia etmiş ve dava açmıştı. Uzun süredir devam eden dava sonuçlandı. Bakın hangi taraf haklı bulundu. Olayın tüm gerçekleri…

A+A-

Sıla, Ahmet Kural’ın kendisini darp ettiğini ve tehdit içeren sözlerde bulunduğunu iddia etmişti. Ahmet Kural ise bu iddiaları reddetmişti. Ahmet Kural’dan şikayetçi olan Sıla davanın sonuçlanmasını beklemeye başladı. Davanın ilk mahkemesi 2019 yılında görüldü ve başarılı oyuncuya 1 yıl 4 ay 20 gün cezaya çarptırıldı. Bu karar üzerine itiraz eden Ahmet Kural davanın tekrardan görülmesine talep etti.

Ahmet Kural ve Sıla Davasının Sonucu…

 Ahmet Kural’ın avukatlarının talebi üzerine İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 30.Ceza Dairesi dosyayı hareket ve tehdit suçlamalarını yeterli delil olmadığını ve olay yerinin yeniden keşfedilmesi için yerel mahkemenin kararını bozmuş ve davanın yeniden görülmesi kararını vermişti. Şimdi ise beklenen ikinci mahkeme gerçekleştirildi.

Ahmet Kural’a Hapis Şoku!

İlk mahkemenin kararı bozulmuştu geçtiğimiz gün yeniden görülen dava sonuca bağlandı. Taraflar duruşmaya katılmadı. Mahkemenin kararı ise Ahmet Kural’ın “Hakaret”, ”Basit Yaralama”, “Tehdit” gibi suçlardan 1 yıl 4 ay 20 gün hapse çarptırıldı. Cezanın ise ertelenmesine hükmedildi. Sıla Gençoğlu’nun avukatı ise geç kalınmış olunsa da adalet tecelli etti ifadelerini kullandı.