Sinemaların Açılma Tarihi Belli Oldu Mu?  Film Severlere Müjde..

Sinemaların Açılma Tarihi Belli Oldu Mu? Film Severlere Müjde..

Ülkemizde de çok büyük bir etkisi buluna sinema sektörü içerisinde bulunduğumuz koronavirüs pandemisi sebebiyle kapatılmıştı. Uzun zamandır kapalı olan sinemaların ne zaman açılacağı belli oldu mu? İşte bu konuyla ilgili bütün detaylar..

A+A-

Sinemalarda son durum ne?

Ülkemizde çok ciddi bir role sahip olan olan sinema sektörü içerisinde bulunduğumuz koronavirüs pandemisi dolayısıyla çok zor günler geçiriyor. Koronavirüs başladığından beri yani yaklaşık iki yıldır çok zor günler geçiriyor. Seyircilerin çok az olduğu düşünülerek birçok kişi filmlerini vizyona almıyor. Bu yüzden de sinema sektörü maddi açıdan çok ciddi zorluklar yaşıyor.

Vatandaşlar şimdilerde ise sinemaların ne zaman açılacağını araştırmaya başladı. Vatandaşlar bu konuyu çok merak etse de, hala resmi bir açıklama gelmedi. Son zamanlar vaka artışlarının çok yükseldiğini ve yeni kısıtlama kararlarının da aldığını düşünürsek sinemaların tam anlamıyla açılmasına daha uzun bir zaman var gibi görünüyor. Sinemaların kapalı olması birçok vatandaş tarafından eleştirilse de, bir yandan da halkın sağlığını düşünmek gerektiği de unutulmamalı. Bu yüzden vatandaşların da sağlını düşünerek biraz daha anlayışlı olmak gerekiyor.