Sokağa Çıkma Yasağında Yeni Kararlar Açıklandı! Normalleşme Başlıyor!

Sokağa Çıkma Yasağında Yeni Kararlar Açıklandı! Normalleşme Başlıyor!

Kabine tarafından yapılan toplantı sonrasında pandemi tedbirleri ile ilgili son dakika açıklamaları yapıldı. Yapılan açıklamada hangi kararlar alındı, okullar açılıyor mu, sokağa çıkma konusundaki yasaklar kalkıyor mu? Gözler birkaç gündür kabinenin yapacağı toplantı ve alınacak kararlara dönmüştü. Kabine toplantısının sona ermesi ile birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan gazetecilerin karşısına çıkarak alınan kararları paylaştı.

A+A-

Günlerdir beklenen kararlar sonunda açıklandı. Sokağa çıkma yasağı ile ilgili de alınan kararlar açıklandı. Bunun yanında kapalı olan cafe ve restoranların açılıp açılmayacağı konusunda da yeni kararlar alındı. Alınan kararlara göre cafeler, kıraathaneler ve restoranlar çok riskli iller dışında olmak üzere sabah 07.00’de açılıp akşam 19.00’da kapatılacak.  Bu mekanlar  %50 kapasite ile çalışacak.

Yeni Kararlara Göre Okullar Açılıyor mu?

Pandemi sürecinde online eğitime devam eden öğrenciler okulların açılıp açılmayacağı ile ilgili kararları bekliyordu. Kabine toplantısında alınan kararlara göre 8.sınıflarda ve 12.sınıflarda eğitim yüz yüze yapılacak. Bunun yanında düşük ve orta riskli bölgelerde tüm öğrenciler yüz yüze eğitime başlayacak. Tüm okullarda sadece liselerde sınavların yüz yüze yapılacağı açıklandı.

Sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili olarak ise şehirlerin risk derecelerine göre farklı uygulamalar yapılacağı belirtildi. Tüm ülkede akşam 21.00’de başlayıp sabah 05.00’te biten sokağa çıkma sınırlamasının bir süre daha devam edeceği bildirildi. Bunun yanında düşük ve orta riskli illerde uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının şimdilik kaldırıldığı açıklandı. Yüksek ve çok yüksek riski illerde ise sokağa çıkma kısıtlamasının belli bir süre devam edeceği belirtildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.