Son Dakika Elmalı Davasında Neler Oluyor! İki Kardeşin İstismar Davasında Son Durum Ne…

Son Dakika Elmalı Davasında Neler Oluyor! İki Kardeşin İstismar Davasında Son Durum Ne…

Geçtiğimiz yıl Antalya’da iki çocuğun istismar edilmesine yönelik açılan davada şok karar. Cinsel tacize uğradıkları iddia edilen ve bunu resim yaparak anlatan çocukların davasında 3.duruşma geçen ay görülmüştü. Bugün ise Ülke şok bir karar ile sarsıldı davanın sanıkları için tahliye kararı çıktı. Elmalı Davası Nedir? Elmalı Davasının Sonucu ne oldu?

A+A-

Geçen sene Balıkesir savcılığına giden çocukların babaannesi 6 ve 9 yaşındaki iki çocuğun cinsel istismara uğradığına yönelik şikayette bulunmuştu. Bunun üzerine anne Merve A. Üvey baba Rahmi A. Hakkında şikayetçi olundu. Çocuklar için ise Çocuk İzlem Merkezi’nde ifadelerine başvurulmuştu. Bugün o davada şok bir gelişme yaşandı. Dava soruşturması neticesinde tutuklanan anne ve üvey baba Elmalı Ceza Mahkemesi tarafından serbest bırakıldı.

Elmalı Davası Nedir?

İfadesi alınan iki çocuk başına gelen olayı şu şekilde anlattı. Küçük kız annesinin üvey babası ile evlendiğini fakat başka erkekler ile de ilişkisinin olduğunu söyledi. Aynı şekilde üvey babasının ve eve gelen erkeklerin küçük kızı istismar ettiği ve çok acı çektiklerini söyledi. Abisi ise anneannesinin evinde kaldığı sürede oklava ve şarj kablosu ile dövüldüğünü söyledi. Aynı zamanda üvey babanın ve dayısının özel bölgelerine dokunduğu ifade etti. Başlarına geleni deftere yaptıkları çizimle anlatmaya çalışan çocuklar Ülke gündemine oturmuşlardı.

Elmalı Davasında Karar!

İfadeleri alınan anne ve üvey baba çocuklara bir şey yapmadıklarını çocukların dolduruşa geldiğini söyleyerek beraatlarını istediler. İfadelerinin ardından yurt dışına çıkmama şartı ile iki isimde tahliye edildi. Bu haber üzerine sosyal medya ayağa kalktı.