Sosyal Medyada En Çok Konuşulan Diziler Belli Oldu!

Sosyal Medyada En Çok Konuşulan Diziler Belli Oldu!

Yalı Çapkını ve Tuzak dizileri, sosyal medyanın gündeminden düşmüyor! Star TV'nin Yalı Çapkını dizisi, en çok konuşulan yapım oldu.

A+A-

Haftalık reyting karneleriyle diziler, ekranın öne çıkan yapımları olarak kanalların yüzünü güldürüyor. Pek çok reyting rekortmeni dizi, aynı zamanda sosyal medyanın da dilinden düşmüyor. Ancak tabii kimi zaman reyting oranlarıyla aynı doğrultuda olmayan sosyal medya karşılığı da oluşmakta.

Sosyal medyada en çok konuşulan yapımlar arasında Star TV'nin Yalı Çapkını dizisi öne çıkıyor. Peki ya Tuzak dizisi?

Tuzak dizisi Tv8'de Bensu Soral ve Akın Akınözü başrolüyle ekranlara gelen bir yapım. Ne yazık ki, beklenen ilgiyi göremedi. Ancak yurt dışı satışlarının iyi gitmesi sebebiyle devam etmekte. Fakat dizi, ilginç bir şekilde reyting tablosunda ilk 10'a girmeyi hiç başaramasa da sosyal medyanın gündeminde hep üst sıralarda yer aldı! Bunun en büyük nedenlerinden birisi de Akın Akınözü'nün yurt dışında da büyük bir hayran kitlesine sahip olması olarak görülüyor.

Ülkemizde yaşanan deprem felaketi nedeniyle dizi setlerinin ve yayınlarının durması nedeniyle iki haftadır ekrana hiçbir dizi gelmiyordu. Geçtiğimiz haftada yavaş yavaş dizilerin yayınları başlamıştı. Adba.tv tarafından 20-26 Şubat haftasında yapılan ölçümlemeye göre Yalı Çapkını dizisi, sosyal medyada Tuzak dizisinin önüne geçmiş görünüyor!

Haftalarca ilk sırayı kimseye kaptırmayan dizi, Yalı Çapkını dizisine koltuğu kaptırdı! Cuma akşamları yayınlanan Star TV'nin Yalı Çapkını dizisi, 38 bin 700 ileti ile sosyal medyada en çok konuşulan yapım oldu! Tuzak dizisi de 19 bin 100 ileti ile ikinci sırada.

Cuma akşamlarının bir başka dizisi Show TV'de yayınlanan Kızılcık Şerbeti ise iki diziyi takip ediyor! 3. sırada yer alan Kızılcık Şerbeti'nin sosyal medyada konuşulma oranı da Tuzak dizisine yakın. 14 bin 800 ileti ile Kızılcık Şerbeti de ilk 3'te yer almayı başarmakta son ölçümde.

Survivor 2023'ün ardından Yargı dizisi de 5. sırada yer almakta. Yürek Çıkmazı, Emanet, Kardeşlerim ve Gönül Dağı dizileri de ilk 10 listesinde