Sözleşmeli Öğretmenlik İçin Atama Tarihi Açıklandı

Sözleşmeli Öğretmenlik İçin Atama Tarihi Açıklandı

MEB tarafından yapılacak olan öğretmen atamalarının tarihleri belli oldu. Bir süredir 20 bine yakın sözleşmeli öğretmen atamasının ne zaman yapılacağı merak ediliyordu. Bu atamalarda hangi branştan kaç öğretmen alınacağı da yine merak edilen konular arasında yer alıyor

A+A-

Bakanlık tarafından yapılan duyuruda 19 bin 960 sözleşmeli öğretmen ataması için önce ön başvuruların alınacağı açıklandı. 15-26 Mart tarihleri arasında bu ön başvuruların alınacağı belirtildi.

Öğretmenlik başvurusunda bulunan adaylar için yapılacak olan sözlü sınav merkezleri de 3 Mayıs tarihinde ilan edilecek.  Bu merkezlerde yapılacak olan sözlü sınavlarla ilgili duyurular 17 Mayıs ile 6 Haziran arasında yapılacak. Bu atamalarla ilgili olarak açıklanan bir diğer tarih ise sınav sonuçlarının ve tercihlerin yapılacağı tarih oldu. Sözlü sınav sonuçları 8 Temmuz’da açıklanırken bu sınavda başarılı olan öğretmen adaylarının 1-6 Eylül tarihleri arasında tercihlerini yapacakları duyuruldu.  Tercihlerin ardından atama sonuçları ise 8 Eylül tarihinde duyurulmuş olacak.

En Çok Atama Yapılacak Branşlar Hangileri

MEB’in internet sitesinden yapılan duyuruda bu atama döneminde hangi branştan kaç kişinin atamasının yapılacağı duyuruldu. Burada yayınlanan listeye göre en çok öğretmen ataması 2883 sayıyla sınıf öğretmenliği branşında yapılacak. Sınıf öğretmenliğinin ardından 2094 sayıyla özel eğitim öğretmenliği, 1938 sayıyla İngilizce öğretmenliği ve1805 sayıyla Din Kültürü öğretmenliği yer aldı.

Başvuruların tamamının elektronik ortamda yapılacağı ve öğretmen adaylarının herhangi bir belgeyi onaylatmak veya teslim etmek üzere ilgili müdürlüklere gitmeyecekleri açıklandı.

Etiketler :