T24.com.tr’nin sorusuna cevap veriyoruz! HARCIRAH MİLYONERİ BİR BÜROKRAT’IN TÜRKİYE KARŞITI LOBİCİLERLE DANSI!

T24.com.tr’nin sorusuna cevap veriyoruz! HARCIRAH MİLYONERİ BİR BÜROKRAT’IN TÜRKİYE KARŞITI LOBİCİLERLE DANSI!

CHP milletvekili Atilla Sertel’in soru önergesi ile sorduğu ve T24 internet haber sitesinin cevabını bulamadığı bürokratı bulduk.

A+A-

BİR BÜROKRATIN PORTRESİ VE ÜLKENİN KAYBEDİLEN GELECEĞİ

Uzun yıllar sivil havacılık genel müdürlüğünde çeşitli pozisyonlarda çalışan ve en son 2004 yılından 2020 yılına kadar görevde kalan Haydar Yalçın’ın görevi süresince sadece son 6 yılda 215 kez yurtdışına gittiği ve bunun karşılığında 355 bin Amerikan doları harcırah aldığı tespit edildi.

6 yılda gidilen 215 görevde yaklaşık 860 günü yurtdışında geçiren Yalçın’ın 2004 yılından itibaren gittiği görev sayısının 870 olduğu 2610 günü yurtdışında geçirdiği ve bunun karşılığında 1.5 milyon dolar harcırah aldığı iddia edilirken bir bürokratın yurtdışı görevleri ile bu servete kavuşması herkesi şaşkına cevirdi.

Uluslararası kuruluşlarda ülkemiz adına çeşitli görevlerde bulunan Yalçın’ın ülkemiz aleyhine verilen birçok kararda imzası olduğu ve ülkemizin aleyhine fakat diğer ülkelerin lehine olan bu kararlara itiraz etmediği için yurtdışından gelmeyen bu bürokratın yıllarca süren bu harcırah hastalığına Ulaştırma ve Altyapı bakanı Adil Karaismailoğlu’nun bile artık pes diyerek onu derhal görevden aldığı da biliniyor.

EUROCONTROL GENEL MÜDÜR DANIŞMANLIĞI VERİLDİ

Haydar Yalçın’ın ülkemiz adına vaatlerde bulunduğu, 3 ay sonra yönetim değişikliği ile genel müdür olacağını Avrupalılara söylediği ve geri geldiğinde istedikleri tüm kararları imzalamaya devam edeceğini ifade ettiğini yurtdışındaki kaynaklar tarafından da ifade ediliyor.

Diğer yandan, görevde bulunurken Muhsin Yazıcıoğlu kazası ve Isparta kazası gibi ülkemizi sarsan olaylar olurken ve İran’a kaçırılan uçaklarla ilgili önemli teknik birimlerin kendisine bağlı olmasına rağmen Haydar Yalçın’ın herhangi bir işlem, araştırma ve soruşturmaları neden yapmadığı da kamuoyu tarafından merak ediliyor.

Yalçın’ın yurt dışı seyahatleri sırasında harcamış olduğu milyonlarca lira milli servetin nerelere gittiği, yurtdışındaki kuruluşlardan harcırah alıp almadığı, otel masrafları gibi konaklama giderlerinin kimler tarafından karşılandığı da araştırılmaya değer bir konu olduğu değerlendiriliyor.

2023-03-10-143852.jpg

Kaynak: İnternet Gündem