Teknoloji Bakanından Açıklamalar Uçan Arabalar Geliyor! Sektörün Dünya Lideri Olacağız…

Teknoloji Bakanından Açıklamalar Uçan Arabalar Geliyor! Sektörün Dünya Lideri Olacağız…

Sanayi ve Teknoloji bakanından açıklamalar geldi “Gökyüzü Gözlem Şenliği” geliyor. Uzun bir süredir gündemde olan uçan arabalar yine gündem oldu. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank açıklamaları ile gündem oldu. “Uçan arabalarda dünya liderliğini oynayacağız”. Mustafa Varank başka ne açıklamalar yaptı?

A+A-

Teknoloji gün geçtikçe daha çok değişip yeniden şekilleniyor. Teknolojinin hızına yetişilemezken şimdide gündeme bomba gibi oturan uçan arabalar konu oldu. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda gerçekleşen bir törende konuşan Varank gündeme dair bazı konular hakkında açıklamalar yaptı. Bu açıklamalardan en önemlisi ise “Gökyüzü Gözlem Şenliği’nin” bu yıl uluslararası olarak gerçekleştirileceğiydi. Mustafa Varank’tan açıklamalar….

Uçan Arabalarla Liderliği Oynayacağız…

Geçen sene gerçekleştirilemeyen “Gökyüzü Gözlem Şenliği” bu sene 12-15 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirileceği isminin ise “Uluslararası Gökyüzü Gözlem Şenliği” olacağını söyledi. Gençleri motive edecek bir şekilde konuşan Mustafa Varank uçan arabalar ile ilgili düşüncelerini de paylaştı. Uçan arabalar ile dünyanın lideri olmayı hedeflediklerini söyleyen Varank daha önce Fuat Oktay’ın uçan arabalar ile ilgili yaptığı açıklamaları hatırlattı.

“Gençlerimizle Birlikte İddiamızı Kanıtlayacak Başarı Hikayelerini Yazacağız”

Mustafa Varank, Fuat Oktay’ın açıklamalarını tekrarlayarak şu cümleleri kurdu;  "Uçan araçlarda dünya liderliğine oynayan bir Türkiye olacak" dedi. Bunun üzerine yine bir grup, akıllarınca bu sözle alay etmeye kalktılar. Ben buradan Cumhurbaşkanı yardımcımızın ifadesini gerçekten altını çizerek tekrarlamak istiyorum. Türkiye kendine inanmış, ufku samanyolu galaksisi kadar geniş, çalışkan gençleriyle uçan arabalarda da dünya liderliğine oynayacak. Nasıl ki insansız hava araçlarındaki başarımız şu anda tüm dünyanın dilindeyse, tüm yenilikçi alanlarda da gençlerimizle birlikte iddiamızı kanıtlayacak başarı hikayelerini yazacağız. Biz bu başarı hikayelerini yazacağız. Bizim potansiyelimiz bunları yapmaya kadir, çünkü biz gençlerimize güveniyoruz..." dedi.

Etiketler :