TRT 1 Dizisi İçin Final Haberi Verildi! Yıllardır Yayınlanan Dizi Final Yapıyor!

TRT 1 Dizisi İçin Final Haberi Verildi! Yıllardır Yayınlanan Dizi Final Yapıyor!

Yayın hayatına 2017 yılında başlamış sevilen dizinin artık final yapacağı duyuruldu. Yakın zamanda ekranlara veda edecek dizinin TRT 1'de yayınlanan ve son zamanlarda düşük reytinglere sahip olan bir dizi olduğu belirtildi. Peki hangi TRT 1 dizisi final yapacak?

A+A-

TRT 1'de yayınlanan diziler arasından bazıları final yapabilir. Üstelik bir dizinin final tarihi kesinleşti. Yeni dizilere yer açılması adına reyting anlamında başarısız olan dizilerle yollar ayrılıyor. Dizi kanallarıyla öne çıkan TRT 1'de Masumlar Apartmanı gibi başarılı yapımlarda işler oldukça iyi giderken, bazı yapımlar eskisi kadar reyting alamıyor. Bu nedenle yakın zamanda bir dizinin final bölümü ile ekrandan ayrılmasına şahitlik edeceğiz.

Payitaht Abdülhamid Dizisi Final Yapıyor!

2017 yılından bu yana ekranlara gelen Payitaht Abdülhamid dizisi, yakın zamanda final yapacak. Final yapmasının temel sebebi ise izlenme oranlarının eskisine nazaran daha düşük olması ve reyting sıralamalarında ilk 10'a dahi girememesi. Üç farklı reyting grubunda da ilk 10'u göremediği için kanal ile dizi final konusunda anlaştı. Peki sevilen yapım ne zaman final yapacak?

Payitaht Abdülhamid Final Tarihi

Payitaht Abdülhamid dizisinin final tarihi kesinleşti. Dizinin ne zaman final yapacağı konusunda bölüm bilgisi verilmese de sezon finali ile ekranlara veda edeceği belirtildi. Sezon finali aynı zamanda Payitaht Abdülhamid'in son bölümü olacak. Peki Payitaht Abdülhamid dizisinin yerine hangi yapım gelecek? Bu konuda bazı iddialar bulunuyor. Diziye alternatif birkaç dizi daha bulunmakta.

Payitaht'ın Yerine Teşkilat Dizisi Gelebilir

Çekimleri devam eden Teşkilat dizisi önümüzdeki haftalarda TRT 1 ekranlarında olacak. Fakat o vakte kadar Barbaros dizisinin de yayın hayatına başlayabileceği belirtiliyor. İki dizi arasından birinin Payitaht Abdülhamid'in yerini alması beklenmekte. Dizilerle ilgili gelişmeler yakın zamanda otaya çıkacak. TRT 1'in reyting anlamında iddialı dizilere sahip olması nedeniyle bu konuda bir an önce hamle yapacağı düşünülüyor. Barbaros ve Teşkilat dizileriyle eksik günleri tamamlayarak diğer dizilere rakip olarak yayın hayatına başlatacak.