Tüm Müzisyenlere Müjde! 1000 TL Sosyal Yardımlar Uzatılıyor

Tüm Müzisyenlere Müjde! 1000 TL Sosyal Yardımlar Uzatılıyor

Ülkemizde koronavirüs pandemisi dolayısıyla birçok iş ve iş yerleri kapandı. Bu yüzden de devlet vatandaşlara maddi olarak yardım edebilmek için çeşitli kararlar aldı. Bunlardan biride müzisyenlere aylık 1000 TL yardım ücreti verilmesiydi. Yeni gelen haberlere göre bu karar uzatıldı.

A+A-

Müzisyenlere maddi yardım geliyor..

Ülkemizde koronavirüs pandemisi etkisini çok şiddetli bir şekilde devam ettirirken, bir yandan da neredeyse bütün iş yerleri ve çalışanlar maddi olarak sıkıntılı günler geçiriyor. Son günlerde özellikle artan bu maddi sıkıntılara çare olması için vatandaşlara son bir müjde daha geldi. Açıklanan habere göre müzisyenlerin yaşadığı maddi sıkıntıların biraz olsa bile iyiye gitmesi için Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca 4 ay boyunca 1000 TL sosyal yardım verilecek.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy açıklamalarında, ‘Müzik Susmasın’ sloganıyla başlattıkları projede destek süresinin mayıs ayı da dahil edilerek 5 aya çıkarıldığını duyurdu.

Bakan Ersoy, Twitter hesabından paylaştığı açıklamada, “Müzik emekçilerimiz için ‘Müzik Susmasın’ sloganıyla başlattığımız projede destek süresi Mayıs ayı da dahil edilerek 5 aya çıkarıldı. Bugüne kadar olan toplam destek miktarı ise yaklaşık 156 milyon liraya ulaşacak. Hayırlı olsun” dedi.