Türk Diyanet Vakfı İş İlanını Duyurdu! İmam Hatip Mezunları Dikkat

Türk Diyanet Vakfı İş İlanını Duyurdu! İmam Hatip Mezunları Dikkat

Türkiye Diyanet Vakfı, yaptığı duyuruda İmam Hatip Lisesi mezunlarının başvurabileceği bir iş alımı gerçekleştirecek. Hangi ünvanlar için alımların yapılacağı merak ediliyor.

A+A-

Türkiye Diyanet Vakfı, yaptığı duyuruda İmam Hatip Lisesi mezunlarının başvurabileceği bir iş alımı gerçekleştirecek. Hangi ünvanlar için alımların yapılacağı merak ediliyor. Başvuru sağlamak için yalnızca İmam Hatip Lisesi mezunu olmak yetmiyor. Belirlenen şartları da karşılamak gerekmekte. Onun için iş ilanı başvuru şartlarına da değineceğiz.

Müfettiş ve Denetçi Yardımcısı Alınacak

Yapılan açıklamada 7 Müfettiş Yardımcısı ve 3 Denetçi Yardımcısı'nın alınacağı belirtildi. Peki iş alımında şartlar neler? Yazılı ve sözlü sınavların olacağı da gelen bilgiler arasında. Bu bakımdan 10 kişilik kadroya ne kadar başvuru yapılacağı da merak edilmekte. Önümüzdeki günlerde değerlendirilmeye alınacak bu başvuru ilanında şartlar araştırılıyor.

İş Başvurusu Şartları

KPSS A grubu KPSS P-48 puan türüne bağlı olarak en az alınacak puan 70 olarak belirlenmiştir. Bunun haricinde belli başlı kalıplaşmış şartlara yer verecek olursak:

  • T.C Vatandaşı Olmak
  • Doğum tarihi 1991 yılı ve sonrası olmalı
  • İmam Hatip Lisesi mezunu olmak
  • Herhangi bir adli sicil kaydının olmaması
  • KPSS P-48 puanı en az 70 olmalı

Daha detaylı şartlar için resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.