Tütün Ürünleri ve Alkolle İlgili Yeni zamlar yolda

Tütün Ürünleri ve Alkolle İlgili Yeni zamlar yolda

Tütün Ürünleri ve Alkolle İlgili Yeni Son yıllarda vergi diliminde yüksek artış yaşanan tütün ve alkol ürünleriyle ilgili yeni düzenlemelerin yolda olduğu belirtildi.

A+A-

Son yıllarda vergi diliminde yüksek artış yaşanan tütün ve alkol ürünleriyle ilgili yeni düzenlemelerin yolda olduğu belirtildi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın yaptığı açıklamalarda bazı dükkanların tabela isimlerinin dahi değişeceği gündemde. Fiyatlarla ilgili nasıl bir düzenlemenin olacağı ise merak ediliyor.

Her geçen yıl artmakta olan tütün ürünleri ve alkol fiyatlarının yanında yeni adımlar atılıyor. Bağımlılıkla ile Mücadele Seferberliği başlaması konusunda çalışmaların yürütüldüğü ifade edildi. Aynı zamanda Bağımlılıkla Mücadele Yüksek Kurulu Başkanı olan Fuat Oktay, nargile kafe, tobacco shop gibi reklam niteliği taşıyan isimlerin yasaklanacağını duyurdu. Bu bakımdan dükkanların önümüzdeki zamanlarda isim değişikliğine gidebileceği görülüyor.

Nargilelerin Aromaları Yasaklanacak

Fuat Oktay, Nargilelerde kullanılan aromaların yasaklanması konusunda da bir çalışma içerisinde olduklarını belirtti. Bu düzenlemenin en yakın zamanda yürürlüğe girmesi ve reklam içeriği olarak görülen dükkan isimlerinin de değişmesi bekleniyor.

Dijital Kumara Önlemler Getirilecek

Son dönemlerde artan dijital kumara karşı da belli başlı önlemlerin geleceği belli oldu. Her türlü bağımlılıkla mücadele edileceğine yönelik vurgulardan bu anlam çıkarıldı. Siber zorbalık konusunda da vatandaşların iyiliği için çeşitli çalışmalar yürütülecek.