TV8 Kararını Açıkladı: Doğduğun Ev Kaderindir Dizisinin Final Tarihi Değişti..

TV8 Kararını Açıkladı: Doğduğun Ev Kaderindir Dizisinin Final Tarihi Değişti..

TV8 ekranlarında 2 sezondur izleyici ile buluşan Doğduğun Ev Kaderindir dizisi final tarihi için geri sayımı başlattı. Dizinin ekranlara ne zaman veda edeceğine dair tarih belli oldu. Dizinin ikinci sezonda reyting kaybı yaşamasından dolayı kanal ve yapım ekibi final kararını netleştirdi.

A+A-

Gülseren Budayıcıoğlu'nun hikayesinden uyarlanan Doğduğun Ev Kaderindir dizisi reyting kaybı yaşayarak final yapma kararı aldı. Dizide başrol oyuncusu olan İbrahim Çelikkol’un kadrodan ayrılması ile Engin Öztürk ve Demet Özdemir başrolleri paylaştı.

Dizinin yayınlandığı ilk sezondan itibaren reyting açısından başarılı sonuçlar alan Doğduğun Ev Kaderindir yeni sezonda istenilen reytingleri ulaşamadı. Kanal ve yapım ekibi dizinin final yapacağını açıkladı.

TV8 Fenomen Dizisinin Fişini Çekti

TV8 fenomen dizisinin fişini çekti. Dizi Sadakatsiz, Kuruluş Osman ve Masumiyet gibi rakiplerine yenik düştü. Ayrıca Mehdi karakteri ile ekranlara gelen İbrahim Çelikkol’un kadrodan ayrılması reytinglerin düşmesine neden oldu. Totalde ilk 10’a bile girmeyi başaramayan dizi final yapmaya karar verdi.

tv8-kararini-acikladi-dogdugun-ev-kaderindir-dizisinin-final-tarihi-degisti.jpg

Birinci sezonda yüksek reyting oranına sahip olan Doğduğun Ev Kaderindir dizisi günden güne izleyiciyi kaybetti. Bundan dolayı TV8 dizinin fişini çekmeye karar verdi.

Dizinin Final Tarihi Netlik Kazandı

Dizinin final tarihi netlik kazandı. 2019 yılının Aralık ayından bu yana ekranlarda olan Doğduğun Ev Kaderindir dizisi 12 Mayıs günü yani 43. bölümü ile ekranlara veda edecek. İzleyiciler başrol oyuncusu İbrahim Çelikkol’un kadrodan ayrılmasının ardından dizinin senaryosunun değiştiğini söyledi. Bundan dolayı final yapması gerektiğini destekleyen izleyiciler, Zeynep karakterinin de değiştiğini açıkladı.