Twitch'te Ölüm Tehdidi Alan Yayıncı İsyan Etti! Twitch Buna Bir Çare Bulmalı!

Twitch'te Ölüm Tehdidi Alan Yayıncı İsyan Etti! Twitch Buna Bir Çare Bulmalı!

Twitch'te yaşanan tehdit skandalları bitmek bilmiyor. Pek çok yayıncı her gün tehdit ediliyor. Bunlardan biri ise ünlü yayıncı BrookeAB oldu. Twitter'dan açıklama yaparak bu konuda platformu bir önlem almaya davet etti. Yayıncı dostları kendisine destek çıkarak Twitch'i eleştirdi.

A+A-

Twitch, yayıncıların temel olarak buluştuğu bir platform. Pek çok dünyaca ünlü yayıncı burada yayın yapıyor. Ancak bu kadar fazla ün, kimi zaman risk de teşkil edebilmekte. Özellikle de bu platformda ölüm tehdidi alanların sayısı oldukça fazla. İçlerinden biri olan BrookeAB isimli yayıncı ise, bu tehditlerden bıktı. Her gün aldığı tehdit ve taciz içeren mesajlardan sonra Twitter hesabından bir paylaşımda bulundu. Kendisi bu durumdan bıktığını söyledi. Kendisini ölümle tehdit eden bir kişiyi de ifşaladı.

Twitch Neden Önlem Almıyor?

Twitch, pek çok konuda filtreleme özelliği sayesinde önlem alıyor. Ancak söz konusu tehdit ve taciz mesajlarıyla ilgili raporlama özelliğinin de gelmesi gerek. Aksi halde pek çok yayıncı tehditler almaya devam edecek. Üstelik bunların sonu gelmedikçe durum daha da ciddi bir boyuta evriliyor. 

Twitch Yayıncıları Destek Verdi

BrookeAB'nin Twitter paylaşımı sonrasında pek çok kişi kendisine destek verdi. Üstelik, Twitch'in bir an önce bu konuda bir önlem alması için çağrıda bulunuldu. Canlı yayın platformu, eksikliklerini gideremez ise önümüzdeki aylarda önemli sorunlarla karşılaşacak gibi gözüküyor. Bir an önce yayıncıların ve kullanıcıların çağrısına kulak vermeli.