Üniversite Öğrencilerine 1500 TL'lik Maddi Yardım! Eğitim, Yurt ve Ev Parası Verilecek!

Üniversite Öğrencilerine 1500 TL'lik Maddi Yardım! Eğitim, Yurt ve Ev Parası Verilecek!

Öğrenciler barınma ve beslenme sıkıntısı çekebiliyor. Eğitim masraflarının nasıl karşılanacağını merak ederken verilen müjde herkesi sevindirdi. Çeşitli burs yardımlarıyla sizler de öğrencilik hayatınızda maddi destek alabilirsiniz. Peki burs veren kuruluşlar hangileri? Burs başvurusunun nasıl yapıldığını açıklıyoruz.

A+A-

Üniversite öğrencileri, son zamanlarda ev ve yurt bulma konusunda büyük sıkıntı yaşamakta. Artan fiyatlar karşısında KYK'da şansını deneyen öğrenciler, KYK yurtları da çıkmayınca farklı çözümler aramaya başladı. Devletin eğitim alanında sağladığı destekler araştırılıyor. Son zamanlarda bu desteklerin daha da çok arttığı görüldü. Peki üniversite öğrencilerine verilen yurt ve ev kirası desteği nasıl alınır? 1500 TL'ye varan destekler neticesinde eğitim masraflarınızı karşılamanız mümkün olabilir.

Öğrencilere Burs Veren Yerler

Burs alarak ihtiyaçlarınızın önemli bir kısmını karşılayabilirsiniz. Siz eğitiminizle ilgilenirken çeşitli kuruluşların karşılıksız burs verdiği biliniyor. Peki hangi yerler burs vermektedir? İBB, burs başvurusunda bulunan öğrencileri değerlendiriyor ve bir kısmına burs veriyor. İstanbul Sanayi Odası 600 TL burs veriyorken, Gübretaş bursunun ise 420 TL olduğu açıklandı. Elginkan Vakfı, Aydın Doğan Vakfı gibi önemli kuruluşların kızlara burs verdiği belirtildi. Aydın Doğan Vakfı'nın ödemesi ise 1500 TL.

Burs Başvurusu İçin Gerekli Şartlar

Burs başvurusunda bulunmayı planlıyorsanız hangi kuruşa başvuruda bulunacaksanız onun internet sitesine girmelisiniz. Resmi internet sitesi üzerinden iletişim bilgisi ve başvuruya dair çeşitli detaylar yer alacaktır. Genellikle bazı şartları karşılamanız istenir. Eğer bu şartları karşılıyorsanız sizler de burs almaya hak kazanabilirsiniz.