Uyanış Büyük Selçuklu Dizisinin Neden Fişinin Çekildiğini Başrol Oyuncusu Sencer Açıkladı!

Uyanış Büyük Selçuklu Dizisinin Neden Fişinin Çekildiğini Başrol Oyuncusu Sencer Açıkladı!

TRT 1'in Tarihi dizilerinden Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin başrol oyuncusu Sencer karekterindeki Ekin Koç'tan türkiye gündemine bomba gibi düşen Uyanış Büyük Selçuklu açıklaması geldi. Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin final yapmasına hem dizi oyuncuları hemde izleyicilerin tepkisini aln yapımcıda bir açıklama yayınlandı.

A+A-

TRT1 ekranlarında fırtınalar estiren dönem dizisi Uyanış Büyük Selçuklu sezon finali yapmasının ardından dizide bir oyuncu hariç tüm ekip değişti. Ekibin dağılması ile izleyiciler şoka uğrarken önümüzdeki sezonda dizide öykünün geriye işleyecek olmasına hayranlardan tepki yükseldi. Melikşah döneminden geriye doğru giden hikaye Sultan Alparslan'ın dönemini üç sezon boyunca anlatacak.

Ahmet Sencer karakteri ile izleyiciyi ekranlara kilitlemişti

İlk sezonda büyük bir başarıya ulaşan Uyanış Büyük Selçuklu, otuz dört bölüm boyunca izleyiciyi ekranda tutmayı başardı. Kaliteli oyunculukları ve yapımı ile akıcı bir hikayeye sahip olan dizide Ekin Koç'un performansı da dikkatleri çekti. Dönem dizisine çok yakışan Ekin Koç, hayranlarını adeta ekrana kilitliyordu. 

Setteki kazada parmağını kıran oyuncu iki kez ameliyat oldu

Televizyon gazetesi muhabirlerine bazı açıklamalarda bulunan Ekin Koç, dizi ve gelecek projeleri hakkında konuştu. Ekin Koç, ekim ayında dizi çekimleri esnasında parmağını kırmıştı. Sette kırılan parmağı için daha önce ameliyat olan Koç, ikinci bir ameliyat gerektiğini ve operasyonu olduğunu belirtti. 

Haksızlık iddialarına böyle yanıt verdi

Koç kendisine yöneltilen Uyanış Büyük Selçuklu dizisi hakkında konuştu. Sosyal medyada büyük bir tartışma konusu olan Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin tüm kadrosuna haksızlık edildiği yönündeki itirazlarla alakalı sorulan soruya Koç; “Bu konu hakkında konuşmasam daha sağlıklı olur” sözleri ile yanıt verdi.

Sinema filmi ile yazın setlere dönecek

Başarılı oyuncu ilerleyen dönemlerde de yeni bir projede yer alacağının sinyalini verdi. Bir aksaklık yaşanmamasını umut ederek açıklamalarda bulunan Koç, sinema filminde yer alacağını dile getirdi. Uyanış Büyük Selçuklu dizisi nedeniyle dönem filminde yer alacağı düşünülen Koç'un oynayacağı filmin dönem dizisi olmadığı öğrenildi. Koç, saçını da uzun bir süre kestirmeyeceğini ve saçın uzun olmasının oyunculuk için çeşitliliğe yaradığını belirtti.