Whatsapp O Ülkelerden Çekilecek mi? Açıklama geldi

Whatsapp O Ülkelerden Çekilecek mi? Açıklama geldi

Hem Türkiye'de hemde Dünyada Tartışmalara konu olan Whatsapp ile ilgili yeni bir iddia daha ortaya atıldı. Verilerle ilgili sözleşmeyi reddeden milyonlarca kullanıcı Whatsapp'ı silmiş ve farklı uygulamalara geçiş yapmıştı.

A+A-

Tartışmalara konu olan Whatsapp ile ilgili yeni bir iddia daha ortaya atıldı. Verilerle ilgili sözleşmeyi reddeden milyonlarca kullanıcı Whatsapp'ı silmiş ve farklı uygulamalara geçiş yapmıştı. Bu durum göz önüne alındığında bazı kaynaklara göre Whatsapp'ın belli başlı ülkelerden çekileceği ve hizmet alanını sınırlandıracağı iddia edildi. Peki yıllardır Avrupa ve Amerika'da en fazla kullanılan iletişim uygulamaları arasında gösterilmesine rağmen böyle bir karar alması mümkün mü?

Facebook Şirketi İddiaları Doğruladı mı?

Konuyla ilgili henüz bir doğrulama haberi ulaşmadı. Ancak Türkiye'den de çekilme ihtimali bulunan şirketin neden böyle bir şey yapacağına ilişkin mantıklı bir açıklama öne sürülemiyor. Türkiye'de milyonlarca insan aktif olarak uygulamayı kullanmaya devam etmekte. Konuyla ilgili çıkan haberlerin asılsız olduğuna yönelik pek çok kullanıcı görüşü mevcut.

Whatsapp Geri Adım Atmıştı

Kullanıcıların tepki göstermesi sonrasında Whatsapp, sözleşmenin kabul tarihiyle ilgili geri adım atmış ve ileri bir tarihe ertelemişti. Aynı zamanda duyuru yaparak verilerin korunduğuna dair bilgide bulunmuştu. Şimdi nasıl bir gelişme yaşanacak ve Whatsapp nasıl bir adım atılacak merakla bekleniyor.

Signal ve Telegram'a Geçişler Arttı

Yaşanan bu hadiseden en fazla yararlanan uygulamalar Signal ile Telegram oldu. Böylelikle iki uygulamaya da milyonlarca yeni üye geldi. Ancak bu olay sonrasında Whatsapp'ın tahtı düşünüldüğü kadar sarsılmadı. Uygulamayı silenlerin bir süre sonra geri yüklediği gelen bilgiler arasında.